Dziś makarony są podstawa wielu dań pojawiających się w naszych domach. Przyrządzamy je na mnóstwo sposobów. Najczęściej spotykane są jako te, podawane z rożnymi sosami. Choć najczęściej są one pomidorowe, świetnie smakują także z tymi na bazie śmietany, do których możemy dodać np. pyszne, świeże i sezonowe grzyby.

Makarony są także bazami wielu sałatek. Choć nie każdy jest prawdziwym makaronożercą, chyba nikt nie wyobraża sobie niedzielnego rosołu bez jego obecności.

Makaron jest jednym z najszybciej przyrządzanych dodatków. Zazwyczaj robi się go bardzo szybko

Czasami zdarza się, że przygotowując makaron, zapomnimy o tym, by wyłączyć go na czas. Powstaje wtedy nieatrakcyjna i przede wszystkim niejadalna pulpa. Są sposoby by tego uniknąć. Jak się okazuje, makaron można gotować na różne sposoby. Niekoniecznie w garnku.

Jednym z niezawodnych, a zarazem szybkich i prostych sposobów jest gotowanie makaronu w… patelni! Jak to zrobić?

Wystarczy, że na patelnie ułożysz makaron i zalejesz go zimną wodą. Kiedy makaron się ugotuje, na dnie patelni pozostanie trochę wody, która świetnie sprawdzi się do tego, by przygotować na jej bazie sos. Sposób jest rewelacyjny. Pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale także energie elektryczną oraz pieniądze.

Stosują go najwięksi światowi kucharze. Zobacz sam:

Przypomnij sobie o… NAJLEPSZY CAMEMBERT JAKI KIEDYKOLWIEK JADŁEŚ. ROZPŁYWA SIĘ W USTACH