Jak przekazuje portal Lelum, Poczta Polska przekazała bardzo ważne informacje, z którymi powinien zapoznać się niemal każdy. Chodzi tutaj o dość poważne zmiany w procedurach, które spowodowane są pandemią koronawirusa.

Ważna informacja!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że okres świąteczny to czas kiedy Poczta Polska pracuje na zwiększonych obrotach. Wtedy to placówki w całym kraju muszą przekazać miliony paczek oraz przekazów. Jak się okazuje w tym roku świąteczne wysyłki powinniśmy zacząć o wiele wcześniej niż zazwyczaj.

– W związku z corocznym znacznym nasileniem ruchu paczkowego i listowego przed Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, Poczta Polska zachęca swoich klientów do nadawania przesyłek zagranicznych odpowiednio wcześnie – brzmi komunikat opublikowany przez Pocztę Polską.

Lepiej nadać paczkę wcześniej!

Jak się okazuje, na wysłanie paczek nie mamy zbyt dużo czasu. Jeśli chcemy, aby nasza przesyłka dotarła jeszcze przed świętami do bliskich, którzy mieszkają w Stanach Zjednoczonych lub też innych krajach znajdujących się poza Europą to powinniśmy nadać paczkę maksymalnie do 27 grudnia.

W przypadku gdy wysyłamy przesyłkę do osób zamieszkujących Europę to czas na wysyłkę mamy do 4 grudnia. Tylko dotrzymując tych terminów możemy być spokojni, że paczka dojdzie na czas.

Co więcej, warto przypomnieć, że w związku z panującą pandemią istnieją dość duże ograniczenia w możliwości wysyłania paczek do wielu krajów. Aktualny wykaz państw, do których nadanie przesyłki będzie niemożliwe znajduje się obecnie na stronie internetowej Poczty Polskiej.