Wydawać by się mogło, że dbanie o zdrowy sen nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy wysypiać się odpowiednią ilość godzin i chodzić spać regularnie o tej samej godzinie.

To jednak nie do końca prawda. Wiele osób budzi się między trzecią a piątą godziną nad ranem. Bardzo często jest to źródłem problemów, szczególnie w sytuacji, kiedy występują problemy z ponownym zaśnięciem.

Zdarza Ci się regularnie budzić między trzecią a piątą godziną nad ranem? Wiadomo, jaka może być tego przyczyna

Jak się okazuje, budzenie się w tych określonych godzinach na ogół nie jest przypadkowe. Może mieć to związek z pewną kwestią.

Czas między godziną trzecią w nocy a piątą raną określony jest jako godzina wilka. Nazwa ta powstała po pewnym filmie o tym samym tytule. Nakręcił go szwedzki reżyser, Igman Berhman.

Co ciekawe, to właśnie w tych godzinach organizm ma nagłębszą fazę snu. Organizm nie pozostaje na to obojętny. Osoby, które jednak regularnie budzą się w tym czasie, opowiadają o silnym uczuciu niepokoju.

Co zrobić, aby zapewnić sobie dobry sen?

Rytm dobowy organizmu jest ściśle powiązany ze wschodem i zachodem słońca. W związku z tym w nocy zachodzą naturalne procesy fizyczne, takie jak obniżenie temperatury czy ciśnienia krwi.

Najniższy poziom tych funkcji ciała odnotowuje się o godzinie czwartej nad ranem. W tym czasie ciało wchodzi w stan naturalnego spoczynku. W okresie wzmożonego stresu, uczucie niepokoju może się nasilać powodując przedwczesne budzenie się.

Aby zapewnić sobie komfortowy sen warto zastosować się do kilku rad. Przede wszystkim dobrym pomysłem jest wyłączenie telefonu, który ma znaczenie większy wpływ na organizm niż może się wydawać.

Najlepiej znaleźć czas dla siebie na przemyślenia odnośnie zmartwień i stresujących rzeczy. Pozwoli to dużo szybciej znaleźć odpowiednie rozwiązanie na problemy.

Może zainteresuje Cię to: JAK POZYCJA, W KTÓREJ ŚPIMY WPŁYWA NA STAN NASZEGO ZDROWIA? TO NIEWIARYGODNE

Zobacz także: SZARA I ZMĘCZONA SKÓRA WOKÓŁ OCZU. JAKIE SĄ PRZYCZYNY TEGO NIEZBYT ATRAKCYJNEGO DEFEKTU

Portal "Życie" informował o: ZŁODZIEJE SKRADLI AUTO, KTÓRYM WOŻONO DZIECKO NA REHABILITACJĘ. NAJBLIŻSI CHŁOPCA BŁAGAJĄ O POMOC, POLICJA ZAŁAMUJE RĘCE