Oliwier to ośmioletni chłopiec, który choruje na autyzm. Dziecko wymaga stałej, obowiązkowej rehabilitacji.

Chłopiec jest uczniem pobliskiej szkoły. Dzięki temu, że placówka znajduje się blisko jego domu, nie ma problemu z uczęszczaniem na lekcje.

Jednak poważny kłopot to rehabilitacja – Oliwier wymaga stałej, regularnej rehabilitacji w poradni, która znajduje się w miejscowości Skąpe. Podróż w jedną stronę to ponad 15 kilometrów.

Ukradziono samochód, chory chłopiec nie ma jak jeździć na rehabilitację

Kilka dni temu, w piątek nad ranem, doszło do kradzieży samochodu, który należał do rodziców chłopca. Auto skradziono w Lipnie, w pobliżu Torunia.

- Rano mąż przyszedł do kuchni i zobaczył, że auta nie ma. Powiedział, żebym zadzwoniła na policję – opowiadała mama chłopca, Żaneta Bątkowska.

Auto, którym poruszali się rodzice chłopca i którym dowozili swoje dziecko na rehabilitację, to czarne Audi A4 B8 kombi. Podczas kradzieży samochodu wszyscy spali.

Jak mówią rodzice chłopca, gdy rano wstali, zamiast samochodu zobaczyli już tylko ślady opon. Niestety nie wiadomo, kim są złodzieje.

Póki co poszukiwania policji są bezskuteczne. W aucie rodzice Oliwiera trzymali całą dokumentację medyczną chłopca, bez niej niemożliwe są dalsze konsultacje lekarskie.

To już kolejny dzień, gdy dziecko nie ma jak dostać się na swoją rehabilitację. To ciężka sytuacja dla całej rodziny.

- Robimy wszystko, żeby nasz synek w miarę normalnie funkcjonował, teraz odebrano nam tę możliwość. Świat Oliwiera i tak jest bardzo trudny – mówiła ze smutkiem mama chłopca.

Jego rodzice proszą, by oddano chociaż dokumentację medyczną.

Auto skradziono 21 lutego 2020 roku z posesji przy ul. Poziomkowej w Lipnie. Jego znakiem charakterystycznym jest uszkodzenie przedniej szyby.

Rodzina i policja proszą osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie, o pomoc.

Przypomnij sobie o… NIEPOKOJĄCE INFORMACJE W SPRAWIE EMERYTUR STAŻOWYCH. RZĄD WSKAZAŁ DWIE PRZESZKODY W PRZYZNAWANIU ŚWIADCZENIA

Jak informował portal Życie: POD ŻADNYM POZOREM NIE ODPOWIADAJ NA TE WIADOMOŚCI. MOŻE CIĘ TO SŁONO KOSZTOWAĆ

Portal Życie pisał również o… JEZUS PRZEPOWIEDZIAŁ PRZYSZŁOŚĆ POLSKI. SIOSTRA FAUSTYNA ZDRADZIŁA TREŚĆ JEGO PROROCTWA