Koronawirus to choroba, która w ostatnim czasie potrafi wywołać naprawdę paniczne reakcje. Śmiertelny wirus panoszy się już po całym świecie, w tym również Europie.

Mieszkańcy kolejnych krajów z zaangażowaniem śledzą dalszy rozwój wypadków, licząc na to, że nie będą musieli mierzyć się z chorobą. Jak na razie nie zanosi się jednak na to, by miała ona odejść w zapomnienie.

Według oficjalnych informacji obecnie u ponad 80 tys. osób potwierdzono obecność koronawirusa, zaś tylko w Chinach na groźną chorobę zmarło 2715 osób. Wirus dotarł już do ponad 30 krajów – tylko we Włoszech ponad 320 osób zaraziło się koronawirusem, zarejestrowano 12 śmiertelnych przypadków.

Ludzie zbijają fortunę na epidemii

Z faktu, że społeczeństwo opanowała panika, korzystają osoby, które mogą zarobić na groźnej epidemii. Jak to robią?

Większość ludzi niesamowicie przejęła się tym, że groźna choroba dociera już we wszystkie zakątki świata. Starają się znaleźć sposoby na ochronę przed wirusem, choć nie wszyscy wiedzą, jak dokładnie się przenosi i jakie środki zapobiegawcze powinni stosować.

Na jednej z internetowych aukcji można znaleźć maseczkę pod nazwą „Maseczka CORONAVIRUS OCHRONNA”. Produkt ma 2 warstwy, jest niepylący oraz hipoalergiczny.

Sprzedawca twierdzi, że możliwość dopasowania jej do kształtu nosa zapewni lepszą ochronę. Dodaje także, że takich masek używają lekarze na salach operacyjnych.

Koszt produktu? Bagatela – 299 zł za 10 sztuk. Sprzedawcy w sieci proponują jednak często jeszcze wyższe ceny – kilka tygodni temu zwykłe maseczki ze sklepów budowlanych kosztowały maksymalnie kilka złotych, a teraz ceny dochodzą do 69 złotych za sztukę.

W przypadku maseczki z płynem do dezynfekcji rąk zapłacimy 90 zł za zestaw. Sam płyn kosztuje do kilkunastu złotych.

„Według badań maski nie są 100% ochroną przeciwwirusową jednak ograniczają ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się wirusa” – pisze sprzedawca o swoim produkcie.

Zachowajmy zdrowy rozsądek – tego typu maseczki nie stanowią żadnej ochrony, a ręce można dezynfekować specjalnym płynem lub mydłem, które będą sporo tańsze niż wtedy, gdy nie kupimy ich z aukcji z dopiskiem „koronawirus”.

Przypomnij sobie o… POD ŻADNYM POZOREM NIE ODPOWIADAJ NA TE WIADOMOŚCI. MOŻE CIĘ TO SŁONO KOSZTOWAĆ

Jak informował portal Życie: NIEPOKOJĄCE INFORMACJE W SPRAWIE EMERYTUR STAŻOWYCH. RZĄD WSKAZAŁ DWIE PRZESZKODY W PRZYZNAWANIU ŚWIADCZENIA

Portal Życie pisał również o… KORONAWIRUS PANOSZY SIĘ W EUROPIE. CZY TRAFIŁ JUŻ DO POLSKI