Jedna z głównych obietnic Andrzeja Dudy nie zostanie spełniona. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, prezydent Andrzej Duda wycofał się z przyznawania tzw. emerytury stażowej. Powód jest prosty – Polska nie ma odpowiednich funduszy pozwalających na spełnienie obietnicy wyborczej Andrzeja Dudy.

"Gazeta Wyborcza" potwierdziła niepokojące doniesienia na temat obietnicy Andrzeja Dudy. Czy wpłynie to na wynik przyszłych wyborów? Ja powszechnie wiadomo, głównymi wyborcami prezydenta byli ludzie starsi.

Andrzej Duda zrerzygnował z jednej z obietnic...

Emerytura stażowa nie zostanie wprowadzona z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest brak środków, które mogłyby zostać przeznaczone na wypłatę świadczenia. Kolejnym problemem okazały się ograniczenia wynikające z konstytucji.

Jak informują specjaliści pieniądze przeznaczone na świadczenia powoli się kończą. Czy Andrzej Duda będzie w stanie spełnić swoje obietnice wyborcze?

Andrzej Duda obiecywał emeryturę stażową już w 2015 roku, tuż przed jego pierwszymi wyborami prezydenckimi. Zgodnie z założeniami świadczenie miało być przeznaczone dla kobiet, które przepracowały w swoim życiu 35 lat i mężczyzn, których staż pracy osiągnął 40 lat. Jak się okazuje wprowadzenie świadczenia byłoby zbyt kosztowne.

Wszystko przez brak funduszy

Informacje o wycofaniu się z obietnicy, „Gazeta Wyborcza” miała pozyskać od zaufanej osoby związanej z Kancelarią Prezydenta.

Odejście na emeryturę tylko po przepracowaniu określonej liczby lat, niezależnie od wieku danej osoby mogłoby zostać uznane za niekonstytucyjne, bo w konstytucji wyraźnie jest mowa, że prawo do zabezpieczenia społecznego mamy po osiągnięciu wieku emerytalnego - twierdzi informator.

Przypomnij sobie o… BABCIA I DZIADEK TO PRAWDZIWY SKARB. JAKA JEST ROLA DZIADKÓW W ŻYCIU WNUKÓW