Zgodnie z tym, co ustalił rząd, uchwalona waloryzacja będzie kwotowo – procentowa, oznacza to, że o minimum 70 złotych brutto, czyli 57,70 zł na rękę wzrosną od 1 marca 2020 roku emerytury i renty. Najniższa emerytura Polsce wyniesie 1200 złotych brutto (1000,70 zł netto).

Wprowadzana z dniem 1 marca 2020 podwyżka powinna być w pełni wypłacona do dnia 25 marca bieżącego roku. Co za tym idzie, Ci którzy otrzymują świadczenie z początkiem miesiąca powinni zobaczyć większe pieniądze na swoim koncie już niedługo.

Wyczekane podwyżki już pod koniec tygodnia

1 marca wypada w niedziele, dlatego też większość emerytów otrzyma świadczenie już w piątek. Będzie to świetny początek weekendu, sumy jakie pojawią się na kontach będą wyższe niż zazwyczaj.

Zgodnie z przyjętą waloryzacją najniższa podwyżka wynosi 57 złotych netto, jak się okazuje trafi ona do blisko 60-ciu procent polskich emerytów.

Wzrośnie nie tylko świadczenie

Ci, którzy posiadają najniższą emeryturę otrzymają więcej o 82 złote. Ich świadczenie wzrośnie z 943 do 1025 złotych. Wysokość tegorocznej podwyżki równa jest 3,56 procentom, co ważne, wzrosną nie tylko świadczenia, ale także wysokość wypłacanych wraz z emeryturą dodatków. Co ważne zostaną one podniesione automatycznie, dlatego też nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty czy składanie odpowiednik wniosków do ZUS-u. Dodatki wzrosną o zaledwie kilka złotych np.

Dodatek pielęgnacyjny i kombatancki z 222,01 złotych do 229,91 złotych, pielęgnacyjny dla inwalidy wojennego całkowicie niezdolnego do pracy i samodzielnej egzystencji o 10 złotych.

Zobacz także: MICHAŁ WIŚNIEWSKI ZATUDNIŁ SWOJEGO SYNA. CZYM ZAJMUJE SIĘ NASTOLATEK

Jak informował portal Życie: PO WIZYCIE „PANI Z ZUS” MĘŻCZYZNA STRACIŁ CAŁY SWÓJ DOBYTEK. JAK USTRZEC SIĘ PRZED PODOBNYMI SYTUACJAMI