Kiedyś król Artur został schwytany przez innego króla i osadzony w więzieniu. Potem współczuł mu i powiedział, że pozwoli mu odejść, jeśli odpowie na jedno bardzo trudne pytanie. Król Artur otrzymał rok na znalezienie odpowiedzi. Jeśli nie będzie w stanie odpowiedzieć, zostanie stracony. Pytanie brzmiało: „Czego kobiety tak naprawdę chcą?”

Król Artur przeprowadzał wywiady z całą żeńską połową swojego królestwa przez cały rok i nikt nie dał mu odpowiedzi. W końcu powiedziano mu, że stara czarownica może dać mu odpowiedź, ale jej cena byłaby bardzo wysoka. Król nie miał wyboru, podszedł do niej i zapytał, czego chce. Chciała poślubić jego najlepszego rycerza Hawaiina.

Czarownica była przerażająca, stara i bezzębna. Artur powiedział, że nie chce zmusić przyjaciela do zrobienia tego i woli umrzeć. Jednak Hawaiin powiedział, że życie Artura było ważne dla całego królestwa i zgodził się poślubić starą wiedźmę.

Potem czarownica odpowiedziała na pytanie Artura. Powiedziała, że ​​kobiety przede wszystkim chcą zarządzać własnym życiem. Potem życie Artura zostało uratowane, wszyscy byli szczęśliwi, a czas był odpowiedni na ślub.

Knight Hawaiin był prawdziwym dżentelmenem, podczas gdy wiedźma zachowywała się obrzydliwie podczas ślubu. Kiedy nadeszła noc poślubna, Hawaiin niechętnie wszedł do sypialni. Przed jego oczami leżała najpiękniejsza kobieta, jaką kiedykolwiek widział. Zapytał ze zdziwieniem, co się stało.

Wiedźma odpowiedziała, że ​​w wdzięczności za dobre podejście do niej, kiedy była przerażająca i paskudna, zgodziła się, że będzie w połowie młodą pięknością, a w połowie starą czarownicą. Potem powiedziała, że ​​musi wybrać, który z nich ma być po południu, a który w nocy.

Hawaiin zastanowił się przez chwilę. Czy chce być widziany z pięknem w ciągu dnia i spędzać noce ze starą kobietą, czy też mieć okropną czarownicę w ciągu dnia i być z pięknem w nocy?

Postanowił pozwolić jej zdecydować za siebie. Po tym, gdy to usłyszała, powiedziała, że ​​zawsze będzie piękna, ponieważ szanuje ją i daje jej możliwość zarządzania własnym życiem. Więc jaka jest moralność tej długiej historii? Morał jest taki - nie ma znaczenia, czy twoja kobieta jest piękna czy przerażająca, mądra czy głupia.

Tylko nie zawracaj jej głowy zarządzaniem życiem.

Przypomnij sobie o… MODLITWA ZA DUCHOWNYCH, KTÓRA DA IM WSPARCIE. JEJ AUTORKĄ JEST ŚW. SIOSTRA FAUSTYNA

Jak informował portal Życie: SZCZEGÓLNA MODLITWA DO ŚW. JÓZEFA. DZIĘKI NIEJ OTRZYMAMY POMOC W PILNYCH SPRAWACH

Portal Życie pisał również o… TA KOBIETA PRZEZ PÓŁ WIEKU NIE OBCINAŁA WŁOSÓW. JEJ PIĘKNA PRZEMIANA WPRAWIŁA W OSŁUPIENIE JEJ MĘŻA