Jednym z najczęstszych i najpopularniejszych sposobów na wyłudzenie pieniędzy są sms-y. Wie coś o tym mieszkanka Rybnika, która została oszukana na kilkanaście tysięcy złotych.

Kobieta została oszukana na kilkanaście tysięcy złotych

Jedna z mieszkanek Rybnika dostała niepokojącego sms-a. Z jego treści wynikała, że kobieta ma zaległości w płaceniu rachunków za energie elektryczną.

Kobieta zamiast skontaktować się z dostawcą – w tym przypadku Tauronem, zapłaciła oszustom.

Kobieta kliknęła w link dołączony do otrzymanej wiadomości, po czym przelała "brakującą kwotę". Strona banku zawiesiła się. A kiedy rybniczanka zadzwoniła do banku, jej konto było już zablokowane. Jak się później okazało, z jej konta zamiast niewielkiej sumy, zniknęło 14 tysięcy złotych - opisują rybniccy policjanci.

Smsy wysyłane przez oszustów są bardzo realistyczne

- Tauron: Na dzień 25.02.2020 roku zaplanowano odłączenie energii elektrycznej! Prosimy o pilne uregulowanie należności 8.45 PLN – smsa o takiej treści dostała mieszkanka Rybnika.

Link zamieszczony w wiadomości nie wyglądał niepokojąco. Kobieta zdecydowała się przelać pieniądze, myślała, że to jedynie 9 złotych…

Dostawca ostrzega przed klikaniem w link zawarty w wiadomości. W ubiegłym roku z podobnym problemem zmagało się PGE, w tamtym przypadku naciągacze nie wysyłali jedynie sms-ów, ale także maile.

Przypomnij sobie o… POLSAT WYDAŁ DRUZGOCĄCE OŚWIADCZENIE KU PAMIĘCI PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. ŁZY CISNĄ SIĘ DO OCZU

Jak informował portal Życie: WDOWA PO WITOLDZIE PYRKOSZU NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ ZE STRATĄ MĘŻA. CO BYŁO DLA NIEJ NAJTRUDNIEJSZE

Portal Życie pisał również o… GRAŻYNA TORBICKA SPEŁNIŁA SWOJE WIELKIE MARZENIE. PIERWSZA DAMA TELEWIZJI OSIĄGNĘŁA COŚ, CO NIE UDAŁO SIĘ NIKOMU INNEMU