30 kwietnia 2020 roku mija 10 lat od czasu kanonizacji siostry Faustyny Kowalskiej, a w zasadzie Heleny Kowalskiej. Uznano ją za świętą ze względu na fakt, że wiele razy udało jej się spotkać z Jezusem Chrystusem.

Siostra Faustyna miewała wizje. Ostatnia z nich, której doświadczyła niespełna rok przed śmiercią, dotyczyła przepowiedni dla Polski.

Jezus przepowiedział przyszłość Polski

Siostra Faustyna Kowalska to osoba, która deklarowała, że słyszała lub spotkała Jezusa. Badania, którym została poddana, wykluczyły problemy psychiczne – wygląda na to, że była jedną z osób wybranych przez Boga.

Św. Faustyna skrupulatnie notowała swoje mistyczne przeżycia w Dzienniczku, który obejmuje okres od lipca 1934 roku do czerwca 1938 roku. Pisała wiele o wierze, w tym także Jezusie, którego widziała jeszcze zanim wstąpiła do Zakonu (podobno nakazywał jej nie zwlekać) oraz gdy już do niego należała.

Największy rozgłos zyskało spotkanie świętej z Jezusem z 22 lutego 1931 roku, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Jak opisywała zakonnica, po kolacji udała się do swojego pokoju, w którym czekał na nią Jezus.

Miał on jedną rękę na swojej szacie, a drugą wyciągał do przodu, w jej kierunku. Siostra Faustyna dostrzegła, że bije od niego światło – jeden z jego snopów był tak jasny, że prawie biały, drugi zaś czerwony.

Jak relacjonowała Faustyna, Jezus kazał jej wtedy namalować obraz i podpisać go „Jezu, ufam Tobie”.

„Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały” – powiedział jej wtedy.

Jednak to jedno z ostatnich spotkań z Jezusem pozwoliło jej na poznanie przyszłości Polski. Całe zdarzenie miało miejsce w 1938 roku.

„Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje” – mówił wtedy Jezus św. Faustynie.

Ludzie uważają, że wszystkie groźne choroby oraz kataklizmy są niegroźne Polsce.

Część przepowiedni siostry Faustyny sprawdziła się – m.in. ta o II wojnie światowej, a także kanonizacji świętej. Właśnie dlatego wiele osób wierzy, że i jej proroctwo dotyczące na temat naszego kraju ma szanse się urzeczywistnić.

Przypomnij sobie o… ABONAMENT RTV. KONTROLE BĘDĄ NA PORZĄDKU DZIENNYM, A ZA BRAK OPŁAT GROŻĄ SUROWE KARY

Jak informował portal Życie: POLSKA. 20 DZIECI I 6 DOROSŁYCH POD NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM. WSZYSCY WRÓCILI Z WYCIECZKI Z WŁOCH

Portal Życie pisał również o… CO CZEKA NAS W NAJBLIŻSZYCH DNIACH? POGODA NIE ROZPIESZCZA