26- ciu mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego zostało objętych tzw. nadzorem epidemiologicznym. Jak się dowiadujemy w grupie znajduje się 20 dzieci i 6 osób dorosłych, które były uczestnikami wycieczki szkolnej do Włoch.

Dzieci z Piotrkowa Trybunalskiego zostały objęte nadzorem

- Wszyscy przebywają w domu i zgodnie z zaleceniami monitorują na bieżąco swój stan zdrowia, między innymi mierzą temperaturę. Codziennie do każdego uczestnika wycieczki dzwonią pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim i pytają o samopoczucie – wyjawia Dorota Gajewska, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wojewody Łódzkiego.

Wszystkie dzieci, które brały udział w wycieczce nie uczęszczają do szkoły. Jak powiedziała dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wojewody Łódzkiego – Dorota Gajewska, procedury zostały wprowadzone po tym, jak u jednego z dzieci wykryto objawy chorobowe takie jak: kaszel i wysoka gorączka.

Nie było konieczności wprowadzenia kwarantanny

Wszyscy, którzy zauważają u siebie niepokojące objawy zgodnie z procedurami kierowani są na oddziały leczące choroby zakaźne. W przypadku piotrkowskich dzieci nie było to konieczne. Kwarantannie poddawane są osoby, które miały bezpośredni kontakt z chorymi na koronawirusa. W tym przypadku nie było bezpośredniego kontaktu z zarażonym, dlatego też osoby te zostały poddane nadzorowi epidemiologicznemu.

Przypomnij sobie o… POD ŻADNYM POZOREM NIE NALEŻY MYĆ DROBIU PRZED GOTOWANIEM. FSA OSTRZEGA, ŻE TO NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA

Jak informował portal Życie: JUŻ WKRÓTCE BĘDZIE WIELKI POST. CZEGO NALEŻY SIĘ WYSTRZEGAĆ W TYM OKRESIE

Portal Życie pisał również o… NUMERY DO JEDNOSTEK POLICJI W POLSCE ULEGNĄ ZMIANIE. NIE BĘDZIE JUŻ NUMERU KIERUNKOWEGO. ZAMIAST NIEGO POJAWI SIĘ WYRÓŻNIK