Według oficjalnego komunikatu policji zmieni się sposób wybierana i kierowania połączeń na stacjonarne telefony resortowe w całym kraju. To efekt wprowadzenia specjalnych wyróżników. Zmiany w tym zakresie odczują zarówno sami policjanci, jak i obywatele.

Wprowadzono wyróżnić dla numerów stacjonarnych jednostek policji

Konkretnie mowa o wyróżniku AB=47, który ma być jednolitym numerem kierunkowym do sieci resortowej na terenie całego kraju.

Do tej pory każda jednostka samodzielnie zajmowała się kierowaniem ruchu między publiczną siecią komunikacyjną, a siecią resortową. W efekcie powstał podział na 49 stref numeracyjnych.

Teraz sposób wybierania sieci resertowej z telefonów stacjonarnych i komórkowych wyglądać będzie nieco inaczej. Przede wszystkim będzie charakteryzować się jednolitym spsobem numeracji dla jednostek Policji w całym kraju.

Od kiedy zacznie funkcjonować wybieranie numeru z wyróżnikiem AB=47?

Obejmować będzie wszystkie jednostki organizacyjne - KGP, KSP, KWP, KMP, KPP, KP oraz szkoły Policji, a także inne podmioty z grupy MSWiA korzystające z tego samego numeru kierunkowego.

Wyróżnik AB=47 ma działać już od 24 lutego 2020 roku. Z uwagi na konieczność wdrożenia nowego rozwiązania, przez okres 6 miesięcy funkcjonować będą oba sposoby wybierania z wykorzystaniem numerów lokalnych.

Więcej szczegółów odnośnie tych zmian znajduje się na stronie internetowej polskiej policji.

Zobacz także: DO TAKIEJ KONTROLI NIE DOCHODZI CODZIENNIE. NIESAMOWITE ODKRYCIE POLICJANTÓW Z LUBUSKIEGO

Może zainteresuje Cię to: NIEZWYKŁY GEST POLICJANTÓW Z TRÓJMIASTA. TAK WRAŻLIWI POWINNI BYĆ MUNDUROWI W CAŁEJ POLSCE

Portal "Życie" pisał o: IMGW WYDAŁ ALERTY POGODOWE DLA TRZYNASTU WOJEWÓDZTW. POWIEJE NAWET 100 KM/H