Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza. W niektórych miejscach pojawił się deszcz lub deszcze ze śniegiem. Warunki te są wyjątkowo nieprzyjemne dla kierowców, gdyż nawierzchnia jest naprawdę śliska. Okazuje się jednak, że ma być jeszcze gorzej.

Pogoda w ten weekend będzie wyjątkowo kapryśna

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje o tym, że 22 i 23 lutego może być naprawdę niebezpiecznie. Nadciągają nad Polskę bardzo porywiste wiatry, które stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców.

Dzisiaj wiatr może osiągnąć prędkość 80-90 km/h, a w niektórych miejscach nawet 100 km/h. Podobno w niedzielę (23 lutego) może być jeszcze gorzej, dlatego IMGW sugeruje, aby na bieżąco śledzić najnowsze komunikaty o pogodzie.

Wyjątkową ostrożność powinni zachować kierowcy, gdyż prawdopodobne są także opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a w rejonach podgórskich samego śniegu.

Alerty pierwszego stopnia dla 13 województw w Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia aż dla trzynastu województw w Polsce. Oznacza to, że możliwe są niesprzyjające warunki pogodowe, które mogą spowodować straty materialne oraz mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Alerty pierwszego stopnia dotyczą województwa opolskiego, łódzkiego, lubuskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz Warmii i Mazur. Ponadto silnie powieje w północnej części Podlasia oraz na południu Podkarpacia i Śląska.

Zostały wydane kolejne ostrzeżenia meteorologiczne. A to wszystko za sprawą przemieszczającego się niżu. W skrócie: na...

Gepostet von Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB am Freitag, 21. Februar 2020

Przypomnij sobie o… W KOŚCIELE DOPISANO NOWY GRZECH. SPORA CZĘŚĆ WIERNYCH NIE BĘDZIE Z TEGO ZADOWOLONA

Jak informował portal Życie: KIEDY ODKRYLI, CO TO ZA ZWIERZĘ, AŻ WŁOS ZJEŻYŁ IM SIĘ NA GŁOWIE. PORZUCONY SZCZENIAK OKAZAŁ SIĘ NIE BYĆ ZWYCZAJNYM CZWORONOGIEM

Portal Życie pisał również o… CO SIĘ DZIEJE Z KLAUDIĄ GARBAN. CAŁA POLSKA SZUKA ZAGINIONEJ NASTOLATKI