Psy to wyjątkowe zwierzęta. Często są bardzo opiekuńcze i przyjaźnie nastawione. Co ciekawe nie jest tak tylko w przypadku ludzi. W internecie aż roi się od różnorodnych historii czworonogów, które przywiązały się do innych gatunków.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszyło się zdjęcie psa, który zaprzyjaźnił się z sarną. Głośno było także o niezwykłej relacji szczeniaka z kaczorem. Niestety ufność naszych pupili w niektórych przypadkach może okazać niebezpieczna.

Do domu trafił porzucony szczeniak

Przekonała się o tym pewna rodzina mieszkająca w hrabstwie Waszyngton w stanie Nowy York. Ich pies udał się na krótki spacer, po którym przyniósł do domu porzuconego czarnego szczeniaka. Właściciele zdecydowali się zaopiekować maluchem.

Kiedy jednak przyjrzeli mu się dokładnie, aż włos zjerzył się im na głowie. Jak się okazało nie był to bowiem zwyczajny pies. W związku z tym od razu zawieźli czworonogaga do kliniki weterynaryjnej specjalizującej sie w leczeniu dzikich zwierząt.

Mężczyzna z pewnością nie nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń. Kiedy jednak odkrył prawdę nie wahał się ani chwili, aby przekazać znalezisko w miejsce, w którym będzie miał zapewnioną odpowiednią opiekę. Błyskawicza reakcja tej rodziny przyczyniła się do tego, że odratowano malucha. Jego zdjęcia krążą po całym internecie.

Zamarli z przerażenia, kiedy odkryli, czym jest porzucone zwierzę

Po południowym spacerze pies postanowił wrócić do domu z nowym towarzyszem. Właściciele bardzo szybko zorientowali się jednak, że zwierzątko nie jest zwykłym szczeniakiem. Z tego powodu błyskawicznie pojechali do Wildlife Center w Wirginii.

Jak się okazało, maluch wcale nie był szczeniakiem, a małym niedźwiedziem. Maleństwo prawdopodobnie zostało porzucone przez matkę krótko po urodzeniu. Było bardzo wychudzone i odwodnione. Waga wynosiła zaledwie 540 gramów.

Specjaliści z ośrodka weterynaryjnego od razu umieścili zwierzątko w inkubatorze, aby powoli podawać mu pokarm. Po kompleksowych badaniach okazało się, że mały niedźwiadek jest całkowicie zdrowy.

Każdego roku w naszym szpitalu leczymy ponad 3000 dzikich zwierząt; wiele zwierząt przychodzi do nas chorych lub rannych, a my mamy zespół weterynaryjny gotowy do zapewnienia niezbędnego leczenia lub operacji
- powiedziała Amanda Nicholson, dyrektorka organizacji.

Otrzymujemy również wiele zdrowych osieroconych zwierząt, a nasz personel rehabilitacyjny będzie je wychowywał, dopóki nie osiągną wystarczającego wieku, aby przetrwać na na wolności
- dodała.

Według najnowszych informacji, znaleziony zwierzak jest już pełen sił, dlatego wypuszczono go na wolność do nowej mamy. Po raz kolejny można było się przekonać o tym, jak bardzo psy są przyjacielskie i troskliwe.

Może zainteresuje Cię to: GEŚ URATOWAŁA SZCZENIAKA PRZED MROZEM? NIEWIARYGODNA HISTORIA ZWIERZĘCEJ TROSKI I INSTYNKTU

Polecamy także: WILK PRZYSZEDŁ NA RATUNEK CHŁOPCU, KTÓRY ZGUBIŁ SIĘ WLESIE. NIEWIARYGODNE CO STAŁO SIĘ PÓŹNIEJ

Portal "Życie" poleca: CZYŻBY ISTNIAŁY DOWODY NA REINKARNACJĘ? NIEWIARYGODNE NAGRANIE OBIEGŁO ŚWIAT