W każdej religii istnieją pewne teorie dotyczące tego, co dzieje się po śmierci.

Przykładowo w hinduizmie wierzy się, że ludzie, którzy nienajlepiej radzili sobie w życiu odrodzają się jako zwierzęta. Z kolei w spirytyzmie zakłada się, że jeśli dusza raz stanie się człowiekiem, to już nie może się cofnąć, a jedynie awansować.

Istnieją dowody na reinkarnację?

Do tej pory przedstawiano już wiele dowodów, które miały potwierdzać istnienie reinkarnacji. Jeden z nich niedawno obiegł cały internet. Wiele osób twierdzi, że oglądając pewien filmik otworzyli się na ten pogląd.

Konkretnie chodzi o nagranie Marie Robinson z Anglii. Kobieta straciła swojego syna z powodu raka mózgu. W rocznicę śmierci chłopca postanowiła odwiedzić jego grób. Nagle stało się coś niewiarygodnego.

Do Marie podleciał niewielki ptak i usiadł jej na dłoni. Po chwili ulokował się na stopie i tak spędził kolejne kilka minut. To zdarzenie dało wielką nadzieję i ukojenie cierpiącej matce.

Wiele osób twierdzi, że sytuacja ma związek z reinkarnacją. Według tej teorii dusza chłopca mogła przenieść się do ciała tego ptaka, który przyleciał do kobiety, aby ją pocieszyć.

Czym jest reinkarnacja?

Reinkarnacja to teoria nawiązująca do hinduistycznych wierzeń. Podobnie jak w chrześcijaństwie w tej religii uznaje się, że duszę stworzono na podobieństwo boga, a więc jest ona nieśmiertelna.

Nie jest jednak aż tak doskonała, dlatego, aby się z nim połączyć musi przechodzić przez kolejne etapy. W ten sposób od przedmiotu stają się rośliną, a następnie awansuje na zwierzę, człowieka i jeszcze wyższe wcielenia.

Taka wędrówka nazywana jest sansarą. W jej czasie dusza ma porzucać zużyte ciało zupełnie jak wąż zrzucający skórę. Wpływ na to, czy kolejne wcielenie będzie lepsze od poprzedniego ma dobra lub zła karma, czyli uczynki.

Może zainteresuje Cię to: TA KOBIETA STAŁA NIERUCHOMO W OKNIE PRZEZ KILKA GODZIN. ŚWIADKOWIE BYLI BARDZO ZANIEPOKOJENI

Zobacz także: NIESAMOWITA HISTORIA POLSKIEJ STYGAMTYCZKI. MIAŁA DAR PRZEWIDYWANIA PRZYSZŁOŚCI I UZDRAWIANIA, CZĘSTO ROZMAWIAŁA Z DUCHAMI

Portal "Życie" informował o: NIESAMOWITE ZJAWISKA NADPRZYRODZONE. SKĄD SIĘ BIORĄ I CO OZNACZAJĄ