Zwierzęta potrafią bardzo zaskakiwać. Doskonałym dowodem na to jest pewne zdarzenie, które miało miejsce w Montanie w Stanach Zjednoczonych.

Pewien mężczyzna zauważył na ulicy trzęsącą się z zimna gęś. Okazało się, że pod jej skrzydłami leży maleńki szczeniak. Ptak osłaniał pieska swoim ciałem. W ten sposób uratowała czworonogowi życie!

Boo zgubił się podczas spaceru

Szczeniak Boo, którego znaleziono pod skrzydłami gęsi od niedawna był w domu swoich właścicieli. W pewnym momenie podczas spaceru uciekł w nieznane. Przez długi czas przeszukiwali oni okolicę, aby znaleźć pieska. Niestety bez skutku.

Mimo tego, że zaczęło się ściemniać para nie przestała szukać swojego pupila. W końcu zapadła noc, więc szanse na odnalezienie go w ciemnościach była już niewielka. Właściciele nie przestawali jednak i aż do utraty sił chodzili po ulicy nawołując zwierzaka.

Doskonale zdawali sobie sprawę, że ta noc jest bardzo zimna i szczeniak może się wychłodzić. Temperatura spadła poniżej zera.

Gęś uratowała życie szczeniakowi

Pewien mężczyzna przypadkowo natrafił na trzęsącą się z zimna gęś. Kiedy zatrzymał się, aby przyjrzeć się jej zauważył, że pod skrzydłem kryje się szczeniak. Ten widok bardzo nim poruszył.

Jak się okazuje, ptak osłaniał czworonogami własnym ciałem, aby ten nie zamarzł na śmierć. Cały czas była obok pieska mimo, że sama była na granicy wytrzymałości. Opatuliła zwierzątko z całych sił, aby zimne powietrze się do niego nie przedostało.

Świadek zdarzenia postanowił podzielić się na Facebooku zdjęciem, na którym widać dowody zwierzęcej przyjaźni. Niejeden człowiek mógłby się czegoś od nich czegoś nauczyć. Fotogafia bardzo szybka stała się bardzo popularna. Została udostępniona już ponad 230 tysięcy razy.

Może zainteresuje Cię to: TEN HUSKY WYBRAŁ WŁASNEGO KOCIAKA, ABY ZABRAĆ GO ZE SCHRONISKA. NIEZWYKŁA HISTORIA ZWIERZĘCEJ PRZYJAŹNI

Zobacz także: CHŁOPIEC WYDAWAŁ KIESZONKOWE NA JEDZENIE DLA BEZPAŃSKICH PSÓW. A W WIEKU 9 LAT OTWORZYŁ DLA NICH SCHRONISKO

Portal "Życie" informował o: WILK PRZYSZEDŁ NA RATUNEK CHŁOPCU, KTÓRY ZGUBIŁ W LESIE. NIEWIARYGODNE CO STAŁO SIĘ PÓŹNIEJ