Przyjaźń między zwierzętami, nawet przedstawicielami różnych gatunków, potrafi być piękna. Nie zapominajmy jednak, że równie niezwykła może być więź zwierzęcia z człowiekiem.

Najlepszymi przykładami są psy, którzy potrafią kochać swoich opiekunów nad życie i są w stanie bardzo się dla nich poświęcić.

Pies, który uratował życie swojej opiekunce

Ten pies darzył swoją opiekunkę niezwykłym uczuciem, a swą miłość i przywiązanie udowodnił krótko po tym, gdy go przygarnęła. Dzięki niemu kobieta szczęśliwie uszła z życiem.

Przyjaźń zwierzęco-ludzka bywa piękna, możemy poznać wiele niezwykłych historii z książek oraz filmów, często opartych na faktach. Jednak jeszcze bardziej poruszają przykłady z życia wzięte.

Pewna starsza kobieta, mieszkanka Podlasia, mieszkała całkiem sama w domu na wsi. Gdy usłyszała o niebezpiecznym pitbullu, którego bali się wszyscy wokół, zdecydowała, że jeśli tylko spotka bezdomnego psa, niezwłocznie mu pomoże.

Już po kilku dniach ich drogi skrzyżowały się. Psiak siedział przed sklepem, do którego szła, głodny i wychudzony.

Staruszka postanowiła nakarmić zwierzę. Kupiła dla niego kiełbasę. Następnie postanowiła, że przygarnie bezdomnego psa.

Wzięła psa do domu wbrew ostrzeżeniom innych mieszkańców. Po kilku dniach rozwiesiła w okolicy ulotki, na których napisała, że znalazł się pies. Właściciel czworonoga nie zgłosił się.

Kobieta i pies bardzo szybko się zaprzyjaźnili i stali się nierozłączni już po kilku tygodniach. Pitbull otrzymał na imię Chrapek ze względu na fakt, że dużo spał i dość głośno chrapał.

Starsza pani pewnego dnia udała się nad pobliską rzekę, by wyprać ubrania. Poślizgnęła się na kamieniu, który był w rzece, i po chwili wciągnął ją nurt.

Nie umiała pływać i gdy mimo jej wołania nikt nie nadchodził, myślała, że to już koniec. Jednak wtem do wody wskoczył jej przyjaciel, Chrapek.

Pitbull podpłynął do niej, a kobieta chwyciła go za obrożę i mocno ścisnęła. Pies zaczął szybko płynąć, by bezpiecznie odstawić swoją panią na brzeg.

Po chwili na miejscu zjawił się sąsiad. Gdy zrozumiał, że Chrapek uratował jej życie, zasugerował staruszce, by ściągnęła ulotki rozwieszone w okolicy, mówiąc, że pies jest od teraz jej aniołem stróżem.

Przypomnij sobie o… NIEZWYKŁA PRZYJAŹŃ WŚRÓD ZWIERZĄT. SŁONIK PO UTRACIE MAMY STAŁ SIĘ NIEODŁĄCZNYM KOMPANEM STRUSIA

Jak informował portal Życie: TWÓJ KOT DRAPIE I PSUJE MEBLE? SĄ NA TO SPRAWDZONE SPOSOBY, JAKIE

Portal Życie pisał również o… ALE NUMER. MĘŻCZYZNA SPALIŁ OGROMNE PIENIĄDZE, ŻEBY NIE MUSIEĆ DZIELIĆ SIĘ NIMI Z BYŁĄ ŻONĄ