Zwierzęta potrafią darzyć innych prawdziwą, bezwarunkową miłością – i to bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdą. Idealnie pokazuje to historia tego psa.

Istnieją osoby, które twierdzą, że zwierzęta niezdolne są do jakichkolwiek wyższych uczuć. Prawdopodobnie nie miały z nimi za wiele do czynienia, gdyż tysiące przykładów pokazuje, jak mocno potrafią kochać, są wierne, dobre i empatyczne.

Pies, który opiekował się przyjaciółmi

Bohaterem tej opowieści jest bezdomny pies. Został zauważony przez biedną kobietę, mieszkankę brazylijskich slumsów.

Mimo swojego ubóstwa zdecydowała się przygarnąć czworonoga. Jej nowy adoptowany przyjaciel był wzorowo grzeczny i kochał cały świat.

Jednak pewnej nocy, gdy nowa opiekunka psa obudziła się, dostrzegła, że czworonóg przepadł. Kolejnej nocy, gdy znów się obudziła, również nie mogła nigdzie znaleźć psa.

Odkryła, że jej psi przyjaciel wychodzi z domu co noc dokładnie o tej samej porze, a wraca dopiero nad ranem i jest wtedy bardzo zmęczony. Zaczęła zastanawiać się, co robi jej pies w nocy.

Pewnego dnia kobieta poczekała, by móc wyjść z domu za psem. Podążała za nim przez kilka minut po głównej drodze, gdy wtem psiak usiadł – wyraźnie na coś czekał.

Po chwili ich oczom ukazała się nieznajoma kobieta z reklamówką. Pogłaskała czworonoga i otworzyła torbę, którą trzymała.

Okazało się, że w środku znajdowało się jedzenie dla psa. Zwierzak zjadł trochę i pozostawił resztę, patrząc na nieznajomą.

Kobieta zamknęła torbę prawie pełną jedzenia i położyła ją na ziemi. Wtedy pies chwycił ją w zęby i poszedł dalej.

Wtedy opiekunka psa podeszła do nieznajomej i poprosiła ją o wyjaśnienie sytuacji. Usłyszała, że tajemnicza kobieta zna psa od lat i karmi go. Jednak psiak zawsze zabierał jedzenie ze sobą i nie zjadał go sam.

Kolejnej nocy właścicielka poszła za psem całą drogę i odkryła, dla kogo była reszta pożywienia. Pies karmił inne bezdomne zwierzęta, które nie miały tyle szczęścia, co on – bezdomnego kota, psy oraz kury i pisklęta.

Reszta zwierząt mieszkała w opuszczonej części slumsów. Główny bohater historii nawet po znalezieniu domu opiekował się swoimi przyjaciółmi, którzy tego potrzebowali.

Przypomnij sobie o… TWÓJ KOT DRAPIE I PSUJE MEBLE? SĄ NA TO SPRAWDZONE SPOSOBY, JAKIE

Jak informował portal Życie: ALE NUMER. MĘŻCZYZNA SPALIŁ OGROMNE PIENIĄDZE, ŻEBY NIE MUSIEĆ DZIELIĆ SIĘ NIMI Z BYŁĄ ŻONĄ

Portal Życie pisał również o… WZRUSZAJĄCA HISTORIA CIELACZKA, KTÓRY CUDEM USZEDŁ Z ŻYCIEM. PRZYGARNĘŁO GO STADO JELENI