Nowe grzechy są dopisywane do spisu wyłącznie po długich rozważaniach i dyskusjach. Dobrą okazją do tego jest synod, czyli spotkanie przedstawicieli duchowieństwa i osób świeckich w celu omówienia bieżących spraw Kościoła oraz problemów świata.

W ubiegłym roku miał miejsce synod specjalny. Poruszono na nim ważne tematy

Takie wydarzenie organizowane jest raz na kilka lat. Jeśli sytuacja tego wymaga można również zwołać synod specjalny. Taki odbył się właśnie zaledwie kilka miesięcy temu. Zgromadzenie zostało zwołane pod hasłem: "Amazonia: nowe drogi dla Kościoła i ekologii intergralnej".

Podczas złożonych dyskusji poruszano wiele trudnych tematów. Papież rozmawiał z biskupami między innymi o ekologii, zniesieniu celibatu czy roli kobiet w Kościele.

Podjęto decyzję o dopisaniu nowego grzechu

Podczas synodu pojęto decyzję, aby wprowadzić nowy grzech, z którego wierni będą musieli się spowiadać. Mianowicie chodzi o grzech ekologiczny.

Wzywamy wszystkich do ekologicznej moralności, wiedząc, że istnieje grzech ekologiczny i można go określają jako ekobójstwo
— wyjaśnił prefekt Paolo Ruffini.

Na obradach temat ekologii grał główną rolę. Nic dziwego, gdyż jest to bieżący problem, który może doprowadzić do całkowitego zniszczenia Ziemi i ludzkości.

Nie dla indywidualizmu lub obojętności, które sprawiają, że patrzymy na rzeczywistość tak, jak widz patrzy na ekran. Tak dla ekologicznego nawrócenia skoncentrowanego na odpowiedzialności i integralnej ekologii, stawiającej w centrum ludzką godność, która jest zbyt często deptana
– napisano w podsumowaniu obrad.

Niektórzy duchowni i wierni wyraziło swój sprzeciw. Niektórzy bowiem nadal nie zdają sobie sprawy, jak bardzo ważne jest dbanie o środowisko. Co więcej pojawiło się mnóstwo wątpliwości i pytań odnośnie konkretych sytuacji, w których można mówić o grzechu ekologicznym.

Czy to oznacza, że już wkrótce będziemy musieli spowiadać się z niesegrowania śmieci?

Polecamy także: TRWA SYNOD AMAZOŃSKI. CZY KOŚCIÓŁ UZNA GRZECH EKOLOGICZNY?

Może zainteresuje Cię to: MĘŻCZYZNA POSTANOWIŁ PO RAZ PIERWSZY OD DŁUŻSZEGO CZASU UDAĆ SIĘ DO SPOWIEDZI. TO, CO USŁYSZAŁ OD DUCHOWNEGO, ZMUSIŁO GO DO REFLEKSJI

Portal "Życie" informował o: PIJ, JEDZ, Z RODZINĄ, ALE UWAŻAJ NA DAWANIE LUB BRANIE CZEGOKOLWIEK OD NICH