Całkiem niedawno zapadła decyzja o ogromnym dofinansowaniu dla telewizji publicznej. Mowa tu o kwocie 2 miliardów złotych.

Wielu Polaków było oburzonych decyzją władz. Jednak wygląda na to, że te kwoty wciąż nie wystarczają na pokrycie kosztów, jakie generują media publiczne – już niebawem rozpoczną się kontrole.

Nie płacisz abonamentu RTV? Narażasz się na wysokie kary

Wiele osób stanowczo zaprotestowało, gdy usłyszało, że aż 2 miliardy złotych zostaną przekazane na TVP. Wszystko dlatego, że istnieje wiele innych możliwości wydania tych środków – Polacy w większości popierali przeznaczenie ich na służbę zdrowia i leczenie osób chorych na nowotwory.

Zdecydowanie pieniądze przydałyby się także w szkolnictwie. Jednak decyzja już zapadła i ogromne dofinansowanie trafi do Telewizji Polskiej. Dodatkowo możemy spodziewać się kontroli.

Wprowadzenie abonamentu radiowo-telewizyjnego miało miejsce w 2005 roku w celu zapewnienia TVP finansowania.

Płacić powinien każdy, kto posiada zarejestrowany odbiornik radiowy lub telewizyjny. Jednak wielu z nas nie zdecydowało się na zarejestrowanie swojego sprzętu, więc nie płaci abonamentu.

Teraz rząd zapowiada kontrole, które będą na porządku dziennym i pozwolą na wyegzekwowanie środków.

Kontrole będą przeprowadzane przez pracowników Poczty Polskiej. Zadaniem osoby kontrolującej będzie sprawdzenie, czy w gospodarstwie domowym znajduje się odbiornik, czy jest zarejestrowany i czy opłacany jest abonament RTV.

Według szacunkowych wartości abonament płaci tylko co trzeci Polak. Władze zapowiadają, że osoby uchylające się od opłat zostaną obciążone wysokimi karami.

Istotnie, kwoty są sporo wyższe niż abonament – jeśli kontroler sprawdzi, że posiadamy odbiornik i nie opłacamy abonamentu, może ukarać nas koniecznością wniesienia opłaty w wysokości 681 złotych.

Warto jednak pamiętać, że wcale nie musimy wpuszczać kontrolera do domu. Wtedy sporządza on notatkę i przekłada wizytę na inny termin… w którym również nie mamy obowiązku go przyjmować.

Przypomnij sobie o… NA TĘ WIADOMOŚĆ CZEKAŁO BLISKO 9,8 MILIONA POLAKÓW. JUŻ W TYM TYGODNIU NA ICH KONTACH POJAWIĄ SIĘ DODATKOWE PIENIĄDZE

Jak informował portal Życie: RZĄD ROZPOCZYNA PRACĘ NAD "CZTERNASTKĄ". NIE KAŻDY BĘDZIE MÓGŁ SIĘ CIESZYĆ DODATKOWYM DOCHODEM. TRZEBA SPEŁNIĆ ODPOWIEDNIE WARUNKI, JAKIE

Portal Życie pisał również o… PRAWIE MILION ZŁOTYCH DLA RODZICÓW POLSKICH SZEŚCIORACZKÓW. DZIĘKI ZAPOMODZE NIE BĘDĄ MUSIELI SIĘ MARTWIĆ O PODSTAWOWE POTRZEBY