To, że polscy emeryci otrzymają tak zwane „trzynastki” jest już pewne. We wtorek 26 lutego 2020 roku, na biurko prezydenta Andrzeja Dudy trafiła ustawa, na którą zostanie złożony przez głowę państwa podpis.

Jak się okazuje to nie koniec prac nad dodatkowymi funduszami dla Polaków. Jak zapowiedziała Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, rząd już w tym tygodniu podejmie rozmowy na temat „czternastek”. Co niepokojące, nie każdy Polak załapie się na to świadczenie…

Polscy emeryci mają szansę na dodatkowe pieniądze

Wysokość świadczeń emerytalnych i rentowych w Polsce jest niska. Emeryci, którzy nie otrzymują wsparcia finansowego od swoich bliskich, miewają problem z wykupieniem niezbędnych leków, nie mówiąc o utrzymywaniu się. Na szczęście ich sytuacja materialna może w krotce się poprawić. Wszystko za sprawa szykujących się podwyżek.

Podpis pod ustawą dotyczącą „trzynastek” zostanie złożony dzisiaj. Zgodnie z jej treścią wysokość świadczenia wyniesie 1200 złotych brutto i będzie wypłacana co roku.

Trzynasta emerytura będzie wypłacana rokrocznie w kwietniu. Dzięki podpisowi prezydenta wszystko będzie mogło się stać faktem - powiedziała w rozmowie z radiową "Jedynką" Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Rząd pracuje nad "czternastką"

Dodatkowo polski rząd podjął prace nad kolejnym świadczeniem. „Czternastka” jest propozycją PiS-u, która pojawić się ma już w 2021 roku. Jeżeli wszystko pójdzie z planem świadczenie będzie wypłacone już w listopadzie 2021 roku. Jak wiadomo będzie to świadczenie równe wysokości minimalnej emerytury i zostanie wypłacone tylko raz. Niestety nie każdy „załapie” się na dodatkowe pieniądze. Czternastka nie będzie wypłacana osobom, których emerytura przekroczyła 2900 zł brutto, czyli ok. 2600 zł na rękę.

Może zainteresuje Cię to: SPOSÓB NA EMERYTURĘ WYŻSZĄ O KILKASET ZŁOTYCH? TEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ!

Zobacz także: SENIORZY OTRZYMAJĄ WYŻSZE EMERYTURY I 10 TYS. ZŁ WYRÓWNANIA ZA POPRZEDNIE LATA. KTO ZNAJDZIE SIĘ WŚRÓD WYBRAŃCÓW

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: PO WIZYCIE „PANI Z ZUS” MĘŻCZYZNA STRACIŁ CAŁY SWÓJ DOBYTEK. JAK USTRZEC SIĘ PRZED PODOBNYMI SYTUACJAMI