Wysokość świadczeń emerytalnych i rentowych w Polsce jest niska. Emeryci, którzy nie otrzymują wsparcia finansowego od swoich bliskich, miewają problem z wykupieniem niezbędnych leków, nie mówiąc o utrzymywaniu się. Na szczęście ich sytuacja materialna może w krotce się poprawić. Wszystko za sprawa szykujących się podwyżek.

Jak się okazuje, seniorzy mają szansę na zdobycie dodatkowych 300 złotych do otrzymywanego już świadczenia. Wszystko za sprawą pomysłu Polskiego Stronnictwa Ludowego, które pracuje nad projektem emerytur wolnych od podatków.

Projekt mający na celu zniesienie podatku dochodowego ze świadczenia emerytalnego, zyskał spore poparcie. Podpisało się pod nim aż 140 tysięcy emerytów

- Osoby pobierające emerytury i renty w przekonaniu powszechnym nie powinny już być dodatkowo oskładkowane, gdyż przez całe swe życie zawodowe ponosiły ciężary fiskalne - mówili autorzy projektu.

Jak dodaje Władysław Kosiniak-Kamysz nieopodatkowane świadczenia są zdecydowanie lepsze niż trzynaste emerytury, które wprowadził polski rząd. Polityk PSL zauważa także, że brak konieczności opłacania podatków z emerytur jest rozwiązaniem systemowym, nie tylko „na wybory”.

Należy pamiętać, że niższa emerytura nie będzie dla każdego - obowiązują również progi podatkowe. Seniorzy otrzymujący wyższe świadczenia są objęci 32-procentowym podatkiem.

W środę 22 stycznia 2020 roku odbyły się obrady dotyczące projektu. Decyzja jeszcze nie zapadła, a projekt został skierowany do dalszych prac.

Co na to opozycja?

Jak się okazuje, zdaniem PiS opozycja "składa emerytom nieuczciwe oferty".

- Mamicie ich emeryturą bez podatków. A gdy tylko, nie daj Boże, doj-dziecie do władzy, zaraz podniesiecie wiek emerytalny i każecie im pra-cować aż do śmierci – mówiła podczas dyskusji posłanka Urszula Rusecka.

Może zainteresuje Cię to: SPOSÓB NA EMERYTURĘ WYŻSZĄ O KILKASET ZŁOTYCH? TEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ!

Zobacz także: SENIORZY OTRZYMAJĄ WYŻSZE EMERYTURY I 10 TYS. ZŁ WYRÓWNANIA ZA POPRZEDNIE LATA. KTO ZNAJDZIE SIĘ WŚRÓD WYBRAŃCÓW

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: DZIEWCZYNKA Z KOALĄ NA RĘKACH, TA FOTOGRAFIA Z AUSTRALII WZRUSZYŁA WSZYSTKICH. OKAZAŁO SIĘ, ŻE JEST NIEPRAWDZIWA. PO CO POWSTAŁA