Wyższa emerytura o kilkaset złotych miesięcznie, to realna przyszłość półmilionowej grupy Polaków. Co należy zrobić, aby otrzymać większe świadczenie emerytalne?

Jak podaje „Onet”, wystarczy wystąpić do ZUS o przeliczenie świadczenia. Ważne jest także, że emeryturę można sobie podwyższyć nie tylko „dorabiając”, lecz biorąc też pod uwagę to, czy ZUS w świadczenie wliczył okres pracy w gospodarstwie rolnym, czy czas wychowywania dziecka.

Efekt obniżenia wieku emerytalnego

Efektem decyzji rządu o obniżeniu wieku emerytalnego, jest szukanie dodatkowego dochodu przez emerytów. „Dorabiają” sobie podejmując się różnych zajęć, lecz nie tylko w ten sposób mogą podreperować swój budżet. W ostatnich latach liczba pracujących emerytów wzrosła aż o 30%, co można dostrzegać przez pryzmat polepszenia się sytuacji na rynku. Dlaczego jednak dodatkowego dochodu szukają w lwiej części kobiety?

To nie stereotyp – liczby nie kłamią

Czy zastanowiło Cię dlaczego to kobiety najczęściej występują do ZUS o podwyżkę lub podejmują się pracy będąc na emeryturze? Przez zaniżanie wynagrodzenia kobiet, mają one potem niższe świadczenia, niż emerytury mężczyzn, co potwierdzają badania statystyczne.

Czy po złożeniu wniosku o przeliczenie emerytury można coś stracić? Absolutnie nie, ale w zależności od wysokości dodatkowego zarobku, można wiele zyskać.

Pozostając w temacie emerytury, koniecznie przeczytaj: BANK PRZETRZYMUJE TWOJE PIENIĄDZE, A TY MOŻESZ NAWET O TYM NIE WIEDZIEĆ! MOŻE TEŻ ODZYSKASZ NIEMAŁĄ SUMKĘ?

Jeśli chcesz poznać losy bezczelnego pirata drogowego, wejdź: ŁAMAŁ DROGOWE PRZEPISY, NIE SPODZIEWAJĄC SIĘ TEGO, ŻE JEST NAGRYWANY. SZYBKO TRAFIŁ W RĘCE POLICJI [WIDEO] 

Agata Bojczuk