Choć za pasem już kalendarzowa wiosna, zima nie będzie dawała o sobie zapomnieć. Na szczęście obejdzie się bez ogromnych opadów śniegu, jednak temperatura znów sporo spadnie.

Zima daje o sobie znać

Po raz pierwszy zima da o sobie znak w granicach środy 26 i czwartku 27 lutego. Ziemie niektórych części kraju pokryją się śniegiem. Na szczęście nie będzie to gruby puch. Jego warstwa osiągnie maksymalnie 2 centymetry.

Na północy Polski może pojawić się deszcz ze śniegiem. Temperatura powietrza wyniesie około – 1 stopni Celsjusza. W pozostałych miastach temperatura będzie prezentowała się następująco: 0 w Białymstoku do 1 st. C we Wrocławiu.

Gdzieniegdzie może poprószyć

Dużo niższa temperatura pojawi się na Pomorzu oraz w górach. Gorskia pokrywa śnieżna osiągnie od 10 do 20 centymetrów. Temperatura w tych rejonach wachala się będzie w granicach od -4 st. C do -2 st. C.

W południowej i centralnej części Polski popada. Ziemia przykryje się blisko 5 centymetrowym śniegiem. Temperatura powietrza spadnie poniżej zera. Głównie za sprawą nadchodzącego wiatru.

W piątek śniegiem będą mogli cieszyć się Poznaniacy Wrocławianie. W Zakopanem słupki pokażą 0 stopni, a w Szczecinie 6. Zima zostanie z nami do przyszłego tygodnia.

Przypomnij sobie o… JUŻ WKRÓTCE BĘDZIE WIELKI POST. CZEGO NALEŻY SIĘ WYSTRZEGAĆ W TYM OKRESIE