W ostatnim czasie nad Polską przewinęły się różne nietypowe zjawiska pogodowe, niż Yulia oraz Dennis. Razem z nimi nad nasz kraj dotarły także ogromne huragany.

I choć to nietypowa lutowa pogoda, to już niebawem czeka nas kolejny niż. Tym razem będzie to Zehna, która w dużej mierze wpłynie na pogodę w kolejnych dniach.

Niż Zehna dotrze nad Polskę już dziś

Polacy mogą czuć się zaskoczeni. Jak na razie nie zapowiada się, by nad nasz kraj miał dotrzeć jakikolwiek wyż – nie będzie go ani w tym, ani kolejnym tygodniu.

Niże, które dotrą do nas w większości znad Atlantyku, kierują się do północno-zachodniej Rosji i przechodzą przez Polskę. Niż Zehna już dzisiaj dotrze do Europy.

Zehna to niż, który zmieni pogodę w tym tygodniu. Aktualnie niż wędruje znad Wielkiej Brytanii i już dziś będzie wpływać na pogodę w Polsce oraz Niemczech.

Za sprawą frontów powietrza, które mu towarzyszą, Polacy muszą liczyć się z kolejnym załamaniem pogody – tym razem temperatury będą bardzo zmienne, a nasz spokój mogą zaburzyć potężne wichury, obfite deszcze oraz burze.

IMGW ponownie wydaje ostrzeżenia pierwszego stopnia przed mocnym wiatrem. Uważać muszą mieszkańcy województw: małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz zachodniopomorskiego.

Zapowiada się na to, że pogoda w najbliższym czasie zafunduje nam sporo opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, a na południu kraju śniegu. W środę najbardziej narażeni na taką pogodę będą mieszkańcy południowego wschodu oraz zachodu kraju, w piątek – południa, zaś w weekend – zachodu.

W górach można się spodziewać opadów śniegu na wysokość 15 cm pokrywy śnieżnej.

Niż spowoduje wiatry o prędkości od 40 km/h miejscami nawet do 90 km/h, a w górach 100 km/h. Największy wpływ niżu Zehna będzie widoczny na północy Polski – sztorm na Morzu Bałtyckim osiągnie nawet 9-10 stopni w skali Beauforta.

Przypomnij sobie o… JUŻ WKRÓTCE BĘDZIE WIELKI POST. CZEGO NALEŻY SIĘ WYSTRZEGAĆ W TYM OKRESIE

Jak informował portal Życie: PRZED ŚLUBEM CÓRKI NIE WYRÓŻNIAŁA SIĘ NICZYM SZCZEGÓLNYM. KIEDY POKAZAŁA SIĘ BLISKIM PO WIZYCIE U STYLISTY WSZYSTKIM OPADŁY SZCZĘKI

Portal Życie pisał również o… TO NAGRANIE ROBI PRAWDZIWĄ FURORĘ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. CHŁOPIEC POPROSIŁ KOBIETĘ TO TAŃCA. NA WIDOK TEGO WSZYSTKIM OPADŁY SZCZĘKI