Część rejonów Polski w ostatnim czasie zmagała się z silnym wiatrem. Wszystko za sprawą potężnych huraganów – najpierw nad naszym krajem przechodził huragan Ciara, następnie zaś drugi, Dennis.

Ostrzeżenia przed silnymi wiatrami były wydane przez IMGW. Wydawałoby się, że po ostatnich dniach to już koniec takiej pogody.

Nic bardziej mylnego. Nad nasz kraj nadciąga teraz cyklon, który znajdzie się nad Polską już za kilka godzin.

Cyklon w Polsce

Cyklon Xanthophia już niedługo dotrze do naszego kraju. Silne wiatry zaczną się już dzisiaj.

Zjawisko meteorologiczne nadciąga do nas znad Morza Labradorskiego niedaleko Grenlandii. Dziś na Pomorzu oraz Pogórzu można się spodziewać wiatrów osiągających prędkość nawet do 100 kilometrów na godzinę.

Reszta Polski może się spodziewać wiatru o prędkości do 60-80 kilometrów na godzinę. Jakby tego było mało, wraz z cyklonem nadchodzi zimowa pogoda.

Jeden z synoptyków z Biura Prognoz Pro-GEM w Gdyni zauważa, że wraz z cyklonem w trakcie weekendu może nadejść zima. Mówi się, że najpierw przyjdzie pora na deszcz, a następnie w całej Polsce popada śnieg.

Jak podają specjaliści, przez silny wiatr w niedzielę możemy doświadczyć zamieci oraz zawiei.

Poza deszczem i śniegiem należy spodziewać się niższych temperatur – w nocy mogą wystąpić przymrozki, a miejscowo śnieg będzie utrzymywał się także w trakcie dnia.

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, gdyż te warunki pogodowe mogą spowodować oblodzenie dróg. Co więcej, wiatr może łamać drzewa, niszczyć dachy i zrywać linie energetyczne.

Prawdopodobnie niskie temperatury utrzymają się przez kilka następnych dni – przewiduje się, że dopiero w czwartek lekko się ociepli i z czasem temperatura będzie już niemal wiosenna.

Jednak przyszły tydzień może przynieść dalsze opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem.

Przypomnij sobie o… W KOŚCIELE DOPISANO NOWY GRZECH. SPORA CZĘŚĆ WIERNYCH NIE BĘDZIE Z TEGO ZADOWOLONA

Jak informował portal Życie: KIEDY ODKRYLI, CO TO ZA ZWIERZĘ, AŻ WŁOS ZJEŻYŁ IM SIĘ NA GŁOWIE. PORZUCONY SZCZENIAK OKAZAŁ SIĘ NIE BYĆ ZWYCZAJNYM CZWORONOGIEM

Portal Życie pisał również o… CO SIĘ DZIEJE Z KLAUDIĄ GARBAN. CAŁA POLSKA SZUKA ZAGINIONEJ NASTOLATKI