Mieszkańcy niektórych rejonów Polski w zeszłym tygodniu zmagali się z porywistymi wiatrami. Okazuje się, że to nie koniec wietrznej pogody.

Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej o poranku podał do wiadomości informacje na temat zbliżających się silnych wiatrów.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia zostały wydane dla ośmiu powiatów województwa podkarpackiego, które znajdują się najbardziej na południu. Uważać powinni mieszkańcy powiatów: bieszczadzkiego, sanockiego, leskiego, brzozowskiego, krośnieńskiego, strzyżowskiego, jasielskiego oraz Krosna.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą spowodować zagrożenie zdrowia i życia, a także doprowadzić do strat materialnych.

Ostrzeżenia obowiązują także w województwach pomorskich oraz zachodniopomorskich. IMGW alarmuje także, że we wtorek silniej powieje w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i dolnośląskim.

Wszystko przez huragan Dennis, który przechodzi nad Polską od zeszłej nocy. I choć wiatr jest słabszy niż w ostatnich dniach, w czasie huraganu Ciara, to jednak silne porywy odczują mieszkańcy całego kraju.

Pogoda na najbliższe dni

W związku z niżem, który przechodzi nad naszym krajem, możemy spodziewać się wysokich temperatur – miejscowo nawet kilkanaście stopni na plusie.

Od wtorku temperatura ponownie zacznie się ochładzać (od 7 do 9 stopni). W czwartek i piątek możemy się spodziewać jeszcze niższych temperatur – termometry wskażą już tylko od 2-3 do 5-7 stopni Celsjusza.

W niektórych miejscach kraju popada deszcz, a miejscami także deszcz ze śniegiem oraz śnieg.

W nocy temperatury będą raczej dodatnie, jedynie w czwartek miejscowo -1, -2 stopnie. W pobliżu Zakopanego można spodziewać się niższych wartości – termometry nad ranem mogą wskazać nawet -8 stopni.

Od soboty temperatura ponownie wzrośnie do 5-6 stopni na wschodzie kraju oraz 10-12 stopni na zachodzie.

Przypomnij sobie o… CZYŻBY ISTNIAŁY DOWODY NA REINKARNACJĘ? NIEWIARYGODNE NAGRANIE OBIEGŁO ŚWIAT

Jak informował portal Życie: KIEDY ODKRYLI, CO TO ZA ZWIERZĘ, AŻ WŁOS ZJEŻYŁ IM SIĘ NA GŁOWIE. PORZUCONY SZCZENIAK OKAZAŁ SIĘ NIE BYĆ ZWYCZAJNYM CZWORONOGIEM

Portal Życie pisał również o… W KOŚCIELE DOPISANO NOWY GRZECH. SPORA CZĘŚĆ WIERNYCH NIE BĘDZIE Z TEGO ZADOWOLONA