Nadchodzi niebezpieczny orkan Sabina

Niemieckie Służby Meteorologiczne alarmują o tym, że wieczorem 9 lutego (niedziela) może być naprawdę niebezpiecznie. Nad naszych zachodnich sąsiadów nadciąga potężny orkan Sabina, który stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców.

Podczas trwania wichury w Niemczech ruch kolejowy powinien być utrudniony, dlatego możliwe jest jego wstrzymanie. Ponadto prawdopodobne jest także zamknięcie szkół. W niektórych miejscach może powiać nawet od 120 km/h do 150 km/h . W rejonach górskich będzie najbardziej niebezpiecznie.

Ponadto orkan Sabina może przynieść ze sobą ulewny deszcz i burze. Sytuacja pogodowa na niemieckich drogach może być naprawdę fatalna, dlatego niemieccy meteorolodzy zalecają zachowanie szczególnej ostrożności, a najlepiej wstrzymanie się od podróży.

Zagrożeniem dla kierowców może być nie tylko śliska nawierzchnia i ograniczona widoczność, ale także połamane przez wichurę gałęzie i poprzewracane drzewa.

Czy w Polsce także powieje?

Skala orkanu jest naprawdę ogromna, dlatego my także powinniśmy uważać. Nasz kraj prawdopodobnie znajdzie się w zasiągu wichury, jednak nie powinno u nas wiać tak mocno, jak w Niemczech.

Przed nami słoneczny weekend, szczególnie sobota 😊 Oprócz sporej dawki ☀️ słońca, w nocy i nad ranem miejscami możliwe...

Gepostet von Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB am Freitag, 7. Februar 2020

W poniedziałek w całej Polsce wiatr będzie dość silny. W niektórych miejscach powieje z prędkością 75-90 km/h. Możliwe są także opady i burze.

Tego rodzaju zjawiska pogodowe pojawiają się średnio raz na dwa lata. Eksperci twierdzą jednak, że orkan Sabina nie będzie aż tak niebezpieczny, jak pamiętny z 2007 roku orkan Cyryl.

Może zainteresuje Cię to: IMGW WYDAŁ NIEPOKOJĄCY KOMUNIKAT. KTÓRE WOJEWÓDZTWA POWINNY ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ

Polecamy także: NADCHODZI DŁUGO WYCZEKIWANA ZIMA? JAKIE NIESPODZIANKI MA DLA NAS POGODA

Portal "Życie" informował o: JAK DBAĆ O STORCZYKI I W JAKI SPOSÓB JE PRZESADZAĆ? WAŻNE ZASADY PIELĘGNACJI ORCHIDEI