Liceum w Michałowie podjęło decyzję o utworzeniu pierwszej takiej klasy w Polsce. Mowa tu rzecz jasna o klasie o profilu disco polo.

Wiadomość o tym, że w polskiej szkole powstanie możliwość kształcenia się w tym kierunku, wywołała prawdziwą burzę w mediach. Reakcje internautów były różne, od radości po zażenowanie.

Trzeba jednak przyznać, że sprawa zyskała ogromny rozgłos. Wielu Polaków zastanawiało się, czego tak naprawdę będą się tam uczyć uczniowie.

Czego będzie można się nauczyć w klasie o profilu disco polo?

Jak informuje liceum w Michałowie, nabór do pierwszej klasy o profilu disco polo w Polsce wystartuje w marcu. Szkoła sądzi, że nietypowa klasa przyciągnie wielu chętnych.

W czwartek odbyła się konferencja prasowa, podczas której osoby reprezentujące szkołę zdradziły, jaką wiedzę posiądą osoby wybierające klasę o profilu disco polo.

Poza zajęciami ze śpiewu i tańca uczniowie mogą liczyć na lekcje organizacji koncertów, kulisów występów scenicznych i technik nagłośnienia. Co więcej, jednym z nauczycieli będzie Marcin Miller znany z popularnego zespołu Boys.

Marcin Miller ujawnia, że dzięki wybraniu tej klasy uczniowie nauczą się, jak założyć dobry boysband i jak występować na estradzie.

Bardzo możliwe, że zajęcia pozwolą młodym uczniom poznać tajniki sukcesu w branży i dzięki odpowiedniemu przygotowaniu już wkrótce wykształci się sporo kolejnych gwiazd estrady.

Szkoła w Michałowie nawiązała pracę z wytwórnią muzyczną Green Star, a jej owocem jest właśnie stworzenie nowej klasy. Wytwórnia znana jest m.in. z wydawania płyt zespołów Boys czy Akcent.

Władze Michałowa sądzą, że nowa klasa będzie strzałem w dziesiątkę. Minister edukacji narodowej też uważa, że to dobry pomysł.

- Nie ma w tym nic złego, żeby młodzi ludzie, którzy chcą występować na estradzie, byli do tego profesjonalnie przygotowywani. Być może to chwyci – mówi.

Przypomnij sobie o… TADEUSZ RYDZYK TO PRAWDZIWY REKIN BIZNESU. NIE STRASZNE MU PRZECIWNOŚCI LOSU, MA PRZECIEŻ WSPARCIE

Jak informował portal Życie: DODATKOWA GOTÓWKA DLA SETEK TYSIĘCY POLAKÓW. CO ZROBIĆ, BY DOSTAĆ PIENIĄDZE

Portal Życie pisał również o… EMERYTKA OPOWIEDZIAŁA O SWOIM ŻYCIU I WYDATKACH. "GDYBY NIE RODZINA, MUSIAŁABYM PÓJŚĆ ŻEBRAĆ"