Olga Tokarczuk jest znaną polską pisarką, docenioną ostatnio Nagrodą Nobla. Nie każdy wie, że noblistka ma pełnoletniego syna.

Czym się zajmuje syn Olgi Tokarczuk, Zbyszko Fingas?

Zbyszko Fingas pojawił się na ostatniej gali Bestsellery Empiku. Wiele osób ciekawych jest, czym zajmuje się na co dzień i czy obrał drogę podobną do zdolnej mamy.

Zbyszko Fingas to 34-letni syn polskiej autorki. Choć znamy niewiele szczegółów z życia Olgi Tokarczuk, to mężczyzna był obecny podczas gdy autorka odbierała Nagrodę Nobla.

Pojawiła się wtedy na gali razem z synem oraz mężem, Grzegorzem Zygadło. Zbyszko wzbudził ogromne zainteresowanie mediów, które zaczęły szukać informacji o mężczyźnie.

Zdołano ustalić kilka faktów na jego temat. Zbyszko Fingas to jedyne dziecko Olgi Tokarczuk i jej pierwszego męża, Romana Fingasa, wydawcy i psychologa.

Olga Tokarczuk wraz z byłym mężem założyła wydawnictwo Ruta. Gdy urodził się Zbyszko, miała zaledwie 24 lata.

Zbyszko Fingas jest absolwentem psychologii i pracuje w swoim zawodzie – jest psychologiem. Olga Tokarczuk ujawniła, że jej syn zainteresował się tą dziedziną tak samo, jak jego ojciec.

- Ojciec Zbyszka też był psychologiem, prowadziliśmy grupy integracyjne, treningi interpersonalne. Dziecko zostawialiśmy z dziadkami – mówiła podczas jednego z wywiadów.

- Kiedy się wyprowadziliśmy na wieś, Zbyszko został z nimi w mieście, bo nie chcieliśmy mu fundować wiejskiej szkoły, do której było 6 km przez góry – zdradziła.

Zbyszko Fingas, 34-letni syn noblistki, prywatnie pozostaje w trwałym związku z Anną Wanik.

Olga Tokarczuk nawet jako młoda mama była bardzo aktywna zawodowo – już kilka miesięcy po porodzie wróciła do pracy, co umożliwiła jej pomoc męża oraz rodziny.

Przypomnij sobie o… AGNIESZKA CHYLIŃSKA NIE POWSTRZYMAŁA ŁEZ, MÓWIĄC O NIEULECZALNEJ PRZYPADŁOŚCI SWOJEGO DZIECKA. TO WYZNANIE WIELE JĄ KOSZTOWAŁO

Jak informował portal Życie: MAMA ROBERTA LEWANDOWSKIEGO ODBIERA ZA SYNA NAGRODĘ. CZYM IWONA LEWANDOWSKA ROZBAWIŁA PUBLICZNOŚĆ

Portal Życie pisał również o… CO SIĘ STAŁO PODCZAS SKOKU KAMILA STOCHA? JAKI JEST STAN ZDROWIA POLSKIEGO SKOCZKA