Kamil Stoch brał udział w piątkowych kwalifikacjach do Pucharu Świata w Sapporo. To wydarzenie sprawiło, że on sam, a także jego fani najedli się strachu.

Nieudany skok Kamila Stocha

Kamil Stoch zdecydowanie nie może nazwać swojego ostatniego skoku udanym. To, co się podczas niego działo, zmartwiło wielu fanów skoczka.

Zwycięzca Pucharu Świata w Zakopanem miał ogromnego pecha – podczas jego skoku mocno przeszkadzał mu wiatr, który sprawiał, że Stoch nie mógł utrzymać się w powietrzu.

To jeszcze nie wszystko – wynik, który osiągnął, był bardzo słaby. Do końca nie było wiadomo, czy Kamil dostanie się do konkursu w Sapporo.

Polski skoczek narciarski miał jednak sporo szczęścia – potrafi sobie poradzić w trudnych momentach. Tak było i tym razem.

Podczas gdy wiatr dął bardzo mocno, sprawiając, że Stoch był szarpany na boki niczym chorągiewka, sportowiec nie stracił trzeźwości umysłu. Całe zdarzenie zmroziło krew w żyłach telewidzów.

Kamil Stoch próbował utrzymać się w odpowiedniej pozycji, tak, by wiatr nie mógł zrobić mu krzywdy. Udało mu się to, lecz ze względu na to, że musiał mierzyć się z żywiołem, nie udało mu się osiągnąć dobrego wyniku.

Sportowiec osiągnął wynik raptem 103 metrów, co jest słabym rezultatem. Na szczęście po podsumowaniu punktów za odległość oraz ocen sędziów okazało się, że nie przekreśliło to szans polskiego skoczka na udział w Pucharze Świata.

Kamil Stoch awansował do konkursu z 42. miejsca.

Inni polscy skoczkowie również awansowali do konkursu, który rozpocznie się w sobotę o 8:30. Klemens Murańka z wynikiem 110 m uplasował się na 39. miejscu, Piotr Żyła skoczył na odległość 120,5 m, co dało mu 15. miejsce, Dawid Kubacki okazał się zaś najlepszy – ukończył kwalifikacje na 5. miejscu z wynikiem 124,5 m.

W Pucharze Świata w Sapporo wezmą udział również Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała.

Przypomnij sobie o… STEFAN HULA KOMENTUJE TO, CO WYDARZYŁO SIĘ W SZCZYRKU. NIE OBYŁO SIĘ BEZ ŁEZ

Jak informował portal Życie: NAJDROŻSZY NA ŚWIECIE ROLEX NALEŻY DO RONALDO. TO CACKO PRZYKUWAŁO WZROK PODCZAS KONFERENCJI SPORTOWEJ BARDZIEJ NIŻ SŁOWA PIŁKARZA

Portal Życie pisał również o… „W TYM MOMENCIE WSZYSTKO SIĘ ZMIENIŁO”. KUBACKI ZDRADZA PRZYCZYNĘ POPRAWY FORMY