Magdalena Ogórek to jedna z najbardziej kontrowersyjnych dziennikarek. Wcześniej próbowała swoich sił w polityce kandydując z ramienia SLD na prezydenta. Obecnie pracuje w Telewizji Polskiej, gdzie nie raz wywołała już prawdziwą burzę.

Magdalena Ogórek kocha podróżować

Oprócz swojego zamiłowania do polityki, Magdalena Ogórek słynie także z tego, że równie mocno kocha luksus. Prezenterka wyznała niedawno, że jedną z jej pasji jest podróżowanie. Jak powiedziała w rozmowie z tygodnikiem „W sieci”, świat jest mały, a miejsc do zobaczenia wiele.

Magdalena Ogórek najczęściej odwiedza miejsca kultury, kocha obcować ze sztuką, której obecność ją uspokaja:

Bywa, że wsiadam do samolotu tylko dlatego, by pobyć sobie z obrazami Egona Schielego w Leopold Museum w Wiedniu, bo mam taką potrzebę.

Jak się okazuje Magdalena Ogórek nie jest typową kobietą. W podróż nie zabiera ze sobą sterty walizek, a co ciekawe - potrafi spakować się jedynie w bagaż podręczny

W swojej ulubionej, wartej 11 tysięcy złotych walizce LV, Magdalena Ogórek zazwyczaj zabiera ze sobą listy, które przychodzą do redakcji TVP, kilka bluzek, dwie pary jeansów, sweter, wygodne obuwie sportowe i zestaw na wieczorne wyjście.

Dodatkowo dziennikarka zabiera ze sobą małą kosmetyczkę, w której znajdują się najpotrzebniejsze rzeczy.

Magdalena Ogórek zabiera ze sobą jeszcze jedną rzecz. Jest to szklany słoiczek z liśćmi herbaty, które jej zdaniem mają zapewnić jej… długowieczność.

Ponoć zapewnia długowieczność, a ja mam jeszcze kilka spraw do zrobienia.

– powiedziała.