Często trzymamy w domu różne przedmioty mające dla nas wartość sentymentalną, takie, które stanowią pamiątki z minionego okresu. Niekiedy nie jesteśmy świadomi, jak dużą mogą mieć wartość.

Cenne pamiątki z czasów PRL

Choć czasy PRL dawno mamy za sobą, wielu Polaków wciąż z sentymentem wspomina tamten okres. Polacy chętnie gromadzą pamiątki z tamtych lat.

Do przedmiotów o wartości sentymentalnej, które często chowamy w szafach, należą m.in. kartki żywnościowe. Wielu z nas wciąż posiada w mieszkaniach meble lub dekoracje rodem z PRL.

Jednak prawdziwym rarytasem są pocztówki z tamtego okresu. Właśnie dlatego warto zajrzeć do pudełka ze starymi listami oraz kartkami pocztowymi.

Są one cennymi przedmiotami dla kolekcjonerów, którzy, by zdobyć trudno dostępne przedmioty, mogą naprawdę wiele zapłacić. Jedne z popularniejszych pocztówek to te, które przedstawiają dziecięce twarze, wykonane przez Danutę Muszyńską-Zamorską.

Za wspomniane pocztówki można otrzymać od 5 do 20 złotych za sztukę, jednak w przypadku rzadkich okazów kolekcjoner jest w stanie zapłacić nawet 100 złotych za jedną pocztówkę.

Ogromny wpływ na cenę pocztówki ma jej stan. Te kartki, które wyglądają jak nowe, są rzadkością, i właśnie dlatego można więcej na nich zarobić.

Innymi pożądanymi pamiątkami są również plakaty z czasów PRL. Największą wartość mają plakaty autorstwa Jana Lenicy, Henryka Tomaszewskiego, Waldemara Świerzego oraz Franciszka Starowieyskiego.

Za plakat można otrzymać jeszcze więcej – to obiekt zainteresowania kolekcjonerów nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Ponownie – cena przedmiotu zależna jest od jego stanu.

Jeśli plakat nie jest zniszczony, możemy zarobić na nim 100-300 złotych. W przypadku rzadkich dzieł może to być aż 1000 złotych lub jeszcze więcej.

Przypomnij sobie o… TO, CO ZROBIŁ TEN MĘŻCZYZNA, WZRUSZA DO ŁEZ. DAŁ UBOGIEJ DZIEWCZYNCE NAJPIĘKNIEJSZY PREZENT, JAKI MOGŁA SOBIE WYMARZYĆ

Jak informował portal Życie: NIEPOKOJĄCE WIEŚCI DOTYCZĄCE PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. PO OPERACJI POJAWIŁY SIĘ POWIKŁANIA. CO DALEJ Z AKTOREM

Portal Życie pisał również o… TA PARA OTWORZYŁA SWÓJ PREZENT ŚLUBNY PO DZIEWIĘCIU LATACH. ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA ODEBRAŁA IM MOWĘ