Dla jednych jest niczym inny świat przepełniony absurdem, dla drugich to okres, który dzisiaj wspominają z łezką w oku. PRL – świat, w którym brakowało wszystkiego od wolności po papier toaletowy. Dzisiaj zostało po nim tylko wspomnienie, choć niektórzy z nas skrywają jeszcze w zakątkach swoich domów dawno nieużywane skarby – przedmioty z PRL-u. Postanowiliśmy przypomnieć kilka z nich.

Prodiż elektryczny

Jest to urządzenie służące do pieczenia. Można w nim było przygotowywac ciasta czy mięsa. Dziś zastąpiły go piekarniki elektryczne.

Opiekacz

Opiekacz elektryczny z funkcją rożna. W czasach PRL-u moznabylo w nim przygotowywac miedzy innymi opiekane kielbaski. Ten ze zdjecia pochodzi z 1986 roku.

Kasety VHS

Zanim na sklepowych półkach pojawiły się płyty DVD, filmy nagrywane i sprzedawane były na kasetach VHS. Film na VHS nagrany był na tasmie, ktora przypominałą tę z kaset magnetowidowych.

Telefon analogowy

Dawny telefon stacjonarny, ktory znajdował się w domach większosci Polaków. Telefon podłączony był do kabla, przez co musiał stać cały czas w tym samym miejscy. Aby wykonać połączenie tzreba było "wykręcić" numer worawiając w ruch tarczę telefonu.

Telewizor Rubin

Telewizor produkowany przez radziecką markę Rubin. Telewizory produkowane były od 1956 roku w Moskwie w Rosji.

Pralka Frania

Zanim pralki bębnowe rozpowszechnily się na terenach Polski, nasze gospodynie uzywały tzw. "Frani" czyli pralki wirnikowej. Pralki produkowane były pod znakiem firmowym SHL w kieleckich Zakładach Wyrobów Metalowych.

Piesek z kiwającą głową

Ulubiona maskotka wielu Polaków. Z trudem można było znaleźć auto, na którego desce nie znajdował się ten słodki piesek, kiwający głową podczas jazdy samochodem.

Na portalu "Życie" dowiesz się także... KOLEJNA EKRANIZACJA KOMIKSU TRAFI NA EKRANY. "SWAMP THING" ZBIERA ZARÓWNO POZYTYWNE, JAK I NEGATYWNE RECENZJE

Warto sobie przypomnieć... POWSTAJE FILM O KALINIE JĘDRUSIK. WIEMY JUŻ, KTÓRA AKTORKA ZAGRA IKONĘ POLSKIEGO KINA CZASÓW PRL-U

Portal "Życie" informuje również o... NASTOLETNIA WIKTORIA OD DWÓCH TYGODNI NIE DAJE ZNAKU ŻYCIA. ZA JEJ ZNIKNIĘCIE MOŻE BYĆ ODPOWIEDZIALNY TEN MĘŻCZYZNA