W sieci krąży wiele fotografii, które cieszą się ogromną popularnością. Zazwyczaj największy zachwyt wzbudzają te, które pokazują wzruszające historie.

Jakiś czas temu w sieci pojawiło się zdjęcie pewnego mężczyzny oraz dziewczynki. Historia fotografii nie jest znana, o jej bohaterach także nic nie wiadomo. Czemu tak mocno poruszyło internautów?

Niezwykłe zdjęcie mężczyzny i dziewczynki

Jedyna pewna informacja dotycząca tego zdjęcia informuje, że zostało ono wykonane na ulicy w Rio de Janeiro. Reszta pozostaje tajemnicą.

Patrząc na fotografię, można jednak próbować domyślić się, jaka historia ma z nią związek.

Pewien mężczyzna, być może tylko przyjezdny, wybrał się na przechadzkę. Na swojej drodze spotkał ciemnoskórą dziewczynkę.

Dziecko zwróciło jego uwagę ze względu na ubogi, stary strój, a także bardzo chudą sylwetkę. Zauważył, że dziewczynka nie ma butów.

Bardzo możliwe, że to dziecko jest jednym z wielu, które nie mają szans na lepszą przyszłość, wychowała się w biedzie, mieszka w złych warunkach. Przypuszczalnie jej rodzice pochodzą z nizin społecznych, być może jest jednym z dzieci w rodzinie wielodzietnej.

Po jej ubiorze widać jedno – nie ma pieniędzy, by pozwolić sobie choćby na buty oraz na nowe ubrania, dlatego cały czas ma na sobie prawdopodobnie już kilkuletnią sukienkę.

Dziewczynka na co dzień nie ma co liczyć na wsparcie. Tymczasem mężczyzna postanawia oddać dziecku własne buty, by nie musiało chodzić boso.

Mężczyzna pochyla się nad bosą dziewczynką i podaje jej obuwie. Dziecko jest wyraźnie wzruszone i ociera łzy, być może szczęścia, że otrzymała taką pomoc od obcej osoby.

To zdjęcie niesie ze sobą ogrom emocji i pokazuje, jak ważna jest empatia. Mężczyzna jest wzorem do naśladowania, który pokazuje, że należy pomagać innym na tyle, na ile jest się w stanie.

Przypomnij sobie o… TA PARA OTWORZYŁA SWÓJ PREZENT ŚLUBNY PO DZIEWIĘCIU LATACH. ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA ODEBRAŁA IM MOWĘ

Jak informował portal Życie: CO OZNACZAJĄ SYMBOLE NA METKACH UBRAŃ? OTO SŁYNNE PIKTOGRAMY Z OBJAŚNIENIAMI

Portal Życie pisał również o… KONIEC TAJEMNIC. PRZYJACIÓŁKA DAGMARY Z „KRÓLOWYCH ŻYCIA” ZASKOCZYŁA WSZYSTKICH SWOIM WYZNANIEM