Elżbieta Zapendowska jest znanym polskim krytykiem muzycznym i trenerką wokalną gwiazd. Z jej zdaniem liczą się niemal wszyscy. Ela Zapędowska, która była jurorką w takich programach jak „Idol” czy "Must Be The Music", znana jest ze swojego wymagającego podejścia.

Spod skrzydeł Zapendowskiej wyfrunęły największe polskie gwiazdy m.in. Edyta Górniak i Dorota Rabczewska. Podczas ostatniego wywiadu, dziennikarze „Plejady” postanowili zapytać trenerkę o jej zdanie na temat młodych wykonawców. Co na to Elżbieta Zapędowska?

Elżbieta Zapędowska nie pała sympatią do młodych wykonawców

Trenerka nie ma pozytywnego zdania na temat współczesnych, młodych muzyków. Jej zdaniem są oni zbyt roszczeniowi. Jak dodaje, to, że potrafią śpiewać wcale nie oznacza, że zrobią karierę. Na świecie aż roi się od uzdolnionych wokalnie osób, a tylko nielicznym udaje się zrobić karierę. Według jej opinii, talent nie wystarcza.

Polskie wokalistki nie są artystkami. To tylko piosenkarki

Zdaniem Eli Zapędowskiej umiejętne i poprawne wykonywanie utworów jest nudne, aby osiągnąć sukces trzeba mieć „to coś”. Dodatkowo, trenerka przyznała, że nic nie irytuje jej bardziej od tego, kiedy wokalistki nazywają się artystkami. Jak twierdzi trenerka – nie są. Są tylko piosenkarkami.

Zapędowska odniosła się także do gwiazd pokroju Viki Gabor czy Roksany Węgiel. Jej zdaniem piosenkarki nie poradzą sobie w show biznesie, co więcej – może to mieć tragiczne skutki.

"Dziewczynek tak zdolnych jak ona słyszałam na swoich warsztatach przynajmniej z dziesięć. Uważam, że to, że robi karierę w tak młodym wieku, zburzy jej życie. Może to i dobrze? Może show-biznes potrzebuje ofiar? Oczywiście, daj jej Bóg, żeby moje obawy się nie sprawdziły, ale czarno to widzę".

Co o tym sądzicie?