Beata Tyszkiewicz postanowiła, że definitywnie kończy swoją karierę i rezygnuje z życia publicznego. Artystka przez 60 lat aktywnie uczestniczyła w show-biznesie pojawiając się zarówno w produkcjach filmowych, jak i w programach telewizyjnych. O decyzji aktorki poinformowała jej córka, Karolina Wajda.

Beata Tyszkiewicz nie wróci do telewizji

Fani Beaty Tyszkiewicz mogą być zawiedzeni. 82-letnia aktorka rezygnuje z show-biznesu i nie ma zamiaru więcej występować w telewizji czy na dużym ekranie.

Wiele stacji telewizyjnych i filmowców proponowało jej współpracę. Żadna kwota jednak nie przekona arystyki do powrotu na wizję, bowiem nie chciałaby pokazywać się w gorszej formie.

Gwiazda chciałaby zostać zapamiętana przez widzów jako damę kina o nieskazitelnym wizerunku. Z tego powodu nie chce wyjechać do senatorium.

Obawia się, że wiele osób zobaczyłoby ją tam w niezbyt dobrej kondycji.

Mama odpoczywa jedynie w moim dworku w Głuchach pod Warszawą, tam gdzie są Muzeum Norwida, stajnie i szkoła jeździecka, którą prowadzę. Warunki mam dla niej sanatoryjne
– zdradziła Karolina.

Na co dzień Beata Tyszkiewicz woli przebywać w swoim mieszkaniu w mieście wraz ze swoją gosposią. Często odwiedzają ją córki, które specjalnie dla niej przywożą jej ulubione czekoladki Lindt Swiss Thins. Bliscy sprowadzają je z zza granicy, gdyż w Polsce bardzo rzadko można je kupić.

Co się dzieje z Beatą Tyszkiewicz?

Od 2017 roku Beata Tyszkiewicz nie uczestniczy już w życiu publicznym. Pierwsza dama polskiego filmu przeszła wtedy wyjątkowo trudne chwile.

W maju trafiła do szpitala z zawałem serca, a w późniejszym czasie jeszcze dwukrotnie z tego samego powodu. Leczenie podjęła w Instytucie Kardiologii w Aninie, gdzie zespół lekarzy walczyli o jej życie.

Z tego względu gwiazda czasów PRL zdecydowała o odejściu ze składu jury "Tańca z Gwiazdami". Nie pojawia się również w filmach i na deskach teatrów.

Swój wolny czas spędza jedynie w towarzystwie córek, Karoliny i Wiktorii, na których bezgraniczne wsparcie zawsze może liczyć.

Mimo trudnych wydarzeń, do tej pory gwiazda nie wspominała nic, na temat swojego powrotu do mediów. Teraz wyszło na jaw, że nie zobaczymy jej już więcej w telewizji.

Mama nie chce wracać do życia publicznego. Chce od tego odpocząć. Tak zdecydowała i jest uparta
– poinformowała Karolina Wajda.

Wajda tłumaczy, że decyzja mamy wynika z jej podejścia i szacunku do widza. Tyszkiewicz uważa bowiem, że zawód aktorki wymusza na niej konieczność posiadania nieskazitelnego wizerunku.

Diwa polskiego filmu nie wyobraża sobie, że pokazać się publicznie w dresach czy bez makijażu, tak jak mają to w zwyczaju młodsze aktorki.

Polecamy także: BEATA TYSZKIEWICZ SPISAŁA TESTAMENT? POJAWIŁY SIĘ INFORMACJE O ZŁYM STANIE ZDROWIA PIERWSZEJ DAMY POLSKIEGO KINA

Może zainteresuje Cię to: PIĘKNE, ZDOLNE I POPULARNE. POLSKIE AKTORKI DWUDZIESTEGO WIEKU

Portal "Życie" poleca: CO ŁĄCZY ANNĘ JANTAR I MARYLĘ RODOWICZ? PRZEZ WIELE LAT TRZYMAŁY TO W SEKRECIE