Karol Stasburger to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób związanych ze stacją TVP. Popularny prezenter znany jest głównie z uwielbianego przez Polaków teleturnieju "Familiada", który oglądać można od wielu lat na antenie TVP2.

Prowadzący "Familiadę" postanowił zdradzić, ile wynosi jego emerytura. Przy okazji podzielił się swoją opinią dotyczącą tej - według niego - skandalicznie niskiej kwoty.

Karol Strasburger nie jest zadowolony z wysokości emerytury

Karol Strasburger od dawna pracuje w telewizji. Nic więc dziwnego, że prowadzi całkiem dostatnie życie. Jego regularne występy w telewizji, epizody w filmach i reklamy pomogły mu dorobić się całkiem pokaźnej sumy pieniędzy.

W ostatnim czasie 72-letni prezenter po raz pierwszu został ojcem. W jednym z wywiadów postanowił poruszyć temat swojej emerytury.

Strasburger nie ma powodu do radości, gdy sprawdza swoje przelewy z ZUSu. Prowadzący "Familiadę" wyznał, co sądzi na temat tak niskiego świadczenia.

Jaka kwota przysługuje prezenterowi w ramach świadczeń emerytalnych?

Karol Strasburger zdradził, w jakiej wysokości przysługują mu świadczenia emerytalne. Znany prezenter otrzymuje jedynie między 1000 a 2000 złotych.

Jak się okazuje, nie on jedyny. Większość popularnych artystów może liczyć na takie kwoty

Emerytury są zbyt niskie, żeby normalnie funkcjonować, utrzymać dom, samochód.
- wyznał Karol Strasburger.

Dlaczego tak się dzieje? Bowiem do emerytury przez wiele lat nie liczą się takie prace jako udział w filmach, prowadzenie koncertów czy innych eventów. A to przecież jedne z głównych zajęć artystów. T jednak tylko zarobek jednorazowy.

W tym roku Karol Strasburger może doliczyć do swojej emerytury 500 plus. Niedawno na świat przyszła jego córeczka, a więc przysługuje mu z tego tytułu dodatkowe świadczenie.

Mimo tego, nadal kwota jest wyjątkowo niska w porównaniu do jego zarobków i z pewnością nie wystarczy na zaposkojenie wszystkich potrzeb.

Zobacz także: KAROL STRASBURGER ŚWIETNIE SPRAWDZA SIĘ W ROLI OJCA. "DLA MNIE CZAS SIĘ COFA"

Polecamy również: MAŁŻONKA KAROLA STRASBURGERA ZDRADZIŁA SZCZEGÓŁY RELACJI Z PARTNEREM. JAK RADZI SOBIE Z NIEPRZYCHYLNYMI OPINIAMI

Portal "Życie" informował o: EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ SZANSE NA DODATKOWE PIENIĄDZE. PROJEKT TRAFIŁ JUŻ DO SEJMU. JEST ZNACZNIE LEPSZY NIŻ "TRZYNASTKI"