Pierwszy raz od czasu pojawienia się w sieci informacji dotyczących odejścia księcia Harrego z rodziny królewskiej, młody mężczyzna zabrał publicznie głos. Książe Harry, który przez ten ciężki zarówno dla niego, jak i całego królewska okres, unikał kamer i kontaktów z dziennikarzami.

Książę Harry wydal oficjalne oświadczenie

Podczas zorganizowanej przez swoją fundację – Sentebale, kolacji, Książę Harry postanowił wygłosić oświadczenie, w którym to zdecydował się na przedstawienie oficjalnego powodu odejścia z rodziny królewskiej.

"Chciałbym, abyście usłyszeli prawdę właśnie ode mnie - nie jako księcia, ale jako Harry'ego, tego samego, którego obserwujecie od ponad 35 lat. Wielka Brytania to mój dom i miejsce, które kocham. To nigdy się nie zmieni" – powiedział.

"Razem z Meghan robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać naszym obowiązkom dla kraju. Gdy się pobraliśmy, byliśmy podekscytowani, pełni nadziei i gotowi, by służyć państwu.

Decyzja podjęta z myślą o rodzinie

Książę Sussex wspomniał także o tym, że decyzję podjął z myslą o Meghan.

Decyzja, którą podjąłem dla mojej żony, aby się wycofać, nie przyszła łatwo. Poprzedziły ją miesiące rozmów po wielu latach wyzwań. Wiem, że nie wszystko wykonałem dobrze, ale wygląda na to, że nie było innego wyjścia" – mówił dalej Harry.

"Chcę powiedzieć jasno, że nie odchodzimy na zawsze, a już na pewno nie odchodzimy od was. Mieliśmy nadzieję służyć Królowej, wspólnocie i moim wojskowym organizacjom bez wsparcia publicznych funduszy. Niestety, okazało się to niemożliwe.

Zaakceptowałem to, wiedząc, że to nie zmieni tego, kim jestem i jak jestem zaangażowany. Ale mam nadzieję, że to pomoże wam zrozumieć, że musiałem wycofać swoją rodzinę ze wszystkiego, aby zrobić krok naprzód ku, mam nadzieję, bardziej spokojnemu życiu”

Powiedział na pożegnanie Harry.

Zobacz także: PLOTKI NA TEMAT HARRY'EGO I MEGHAN NIE CICHNĄ. KSIĄŻĘ WYDAŁ KOLEJNE OŚWIADCZENIE. BRYTYJCZYCY NIE MOGĄ UWIERZYĆ W JEGO TREŚĆ

Może zainteresuje Cię to: NA TEN WYWIAD CZEKA CAŁY ŚWIAT. KSIĄŻE HARRY I MEGHAN MARKLE UJAWNIĄ POWODY WYPISANIA SIĘ Z RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Portal "Życie" informował o: JURORZY "THE VOICE KIDS" BYLI TOTALNIE ZASKOCZENI. WYSTĘP 13-LETNIEGO ANTKA ZROBIŁ NA NICH DUŻE WRAŻENIE