W ostatnim czasie Meghan Markle i książę Harry ogłosili, że rezygnują z pełnienia obowiązków królewskich. Od tego momentu wszysycy Brytyjczycy czekają, jak potoczą się dalsze losy rodziny królewskiej i jaka będzie decyzja królowej Elżbiety II.

Monarchini właśnie postanowiła zabrać głos w tej sprawie i wydała oficjalne oświadczenie. Okazuje się, że Harry i jego żona zostali potraktowani zupełnie tak samo jak księżna Diana.

Królowa Elżbieta wydała oficjalne oświadczenie

Królowa Elżbieta II wydała oficjalne oświadczenie w sprawie Meghan Markle i księcia Harry’ego, które zostało opublikowane na Instagramie książąt Sussex. Opisała w nim, w jaki sposób widzi role obojga po opuszczeniu rodziny królewskiej.

-„ Harry, Meghan i Archie zawsze będą kochanymi członkami mojej rodziny. Zdaję sobie sprawę z wyzwań, jakie napotkali w ciągu ostatnich dwóch lat i popieram ich pragnienie bardziej niezależnego życia. Chcę im podziękować za ich poświęcenie i pracę w kraju i poza nim, i jestem szczególnie dumna z tego, że Meghan tak szybko stała się jedną z nas. Cała moja rodzina ma nadzieję, że dzisiejsze porozumienie pozwoli im zacząć budować szczęśliwe i spokojne nowe życie.” - napisała królowa.

Harry i Meghan zostali potraktowani jak księżna Diana

Choć królowa Elżbieta II w oświadczeniu zapewnia o pełnym zrozumieniu decyzji Harry'ego i jego małżonki, jednak nie obyło się bez konsekwencji. Para straciła swoje królewskie tytuły (His/Her Royal Highness).

Od teraz Harry i jego żona będą nazywani: Harry- książę Sussex i Meghan- księżna Sussex. Okazuje się, że przed laty postąpiono dokładnie tak samo z księżną Dianą.

Diana Spencer uzyskała tytuł „królewskiej wysokości” w 1981 roku po ślubie z księciem Karolem. Jednak po rozwodzie pary w 1996 roku , straciła ona to odznaczenie. Królowa informowała wówczas, że Diana dobrowolnie zrzekła się tytułu.

Od tamtej pory Diana Spencer była znana jako Diana- księżniczka Walii. Choć po jej śmierci Pałac Buckingham zastanawiał się nad przywróceniem jej tytułu „królewskiej wysokości”, jednak do tego nie doszło.

Zobacz także: ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI PRZEBYWA W SZPITALU. INFORMACJĘ POTWIERDZIŁA JEGO ŻONA. CO SIĘ STAŁO

Może zainteresuje Cię to: PORA ROKU, W KTÓRĄ PRZYSZEDŁEŚ NA ŚWIAT, MA OGROMNY WPŁYW NA TWÓJ CHARAKTER. CZY WIESZ JAKI

Portal "Życie" informował o: ZBLIŻA SIĘ NAJBARDZIEJ NIEKORZYSTNY DZIEŃ W ROKU. CZYM JEST BLUE MONDAY I DLACZEGO GO TAK NAZWANO