Wielu ludzi wierzy w zależności między porą roku, w której się urodzili, a cechami osobowości. Teraz ich hipotezy zostały potwierdzone przez węgierskich naukowców.

Xenia Gonda, która wykłada na Uniwersytecie w Budapeszcie, przeprowadziła wśród swoich studentów ankietę, w której prosiła o informacje na temat ich daty urodzenia i temperamentu. W badaniu wzięło udział kilkaset osób.

Właśnie w ten sposób ostatcznie potwierdzono zależności między porą roku, jaka panuje w dniu narodzin, a pewnymi atrybutami dziecka. Do cech, na które wpływ ma pora roku narodzin, należą m.in. niektóre cechy fizyczne oraz cechy osobowości.

Urodzeni wiosną

Naukowcy odkryli, że wiosną przychodzi na świat znacznie więcej optymistów. Nic w tym dziwnego, bowiem urodzeni o tej porze roku to prawdziwi szczęściarze!

Urodzeni wiosną nie potrafią usiedzieć bezczynnie, cechuje ich niespożyta energia. Mają mnóstwo zainteresowań - z zapałem chwytają się rozmaitych zajęć, jednak brakuje im cierpliwości. Szybko się nudzą i szukają sobie nowych projektów.

Jednak osoby urodzone wiosną rzadko bujają w obłokach, a nade wszystko cenią sobie pragmatyzm. Lubią twardo stąpać po ziemi i nie boją się ciężkiej pracy.

Warto także wspomnieć, że osoby urodzone wiosną cechuje ogromna ambicja i chęć rywalizacji. Z tego powodu bywają czasem kłótliwe i zdarza się, że nie przebierają w słowach.

Urodzeni latem

Choć osoby urodzone w miesiącach letnich zazwyczaj są pogodne i pozytywnie nastawione do życia, mają jednak skłonność do zmiennych nastrojów. Zdarza im się popaść w melancholię lub niespodziewanie wybuchnąć gniewem.

Letnie dzieci są sumienne i pracowite, ale łatwo dają się ponosić emocjom i działają pod wpływem impulsu. Bardziej cenią sobie porywy serca niż zdrowy rozsądek.

Letnie dzieci z pewnością nie są także rannymi ptaszkami! Uwielbiają siedzieć do późna w nocy, a wczesne wstawanie to dla nich prawdziwa udręka.

Urodzeni jesienią

Dzieci urodzone jesienią nie boją się niepogody. Są odporne na jesienną chandrę i rzadko poddają się melancholii. Nie znaczy to jednak, że nie bujają w obłokach!

Osoby urodzone jesienią mają skłonność do pogrążania się w marzeniach. Lubią samotność i przebywanie tylko we własnym towarzystwie, przez co sprawiają wrażenie tajemniczych i zamkniętych w sobie. Urodzeni jesienią nie boją się także konfrontacji - wolą wyjaśnić sprawę od razu, niż się obrażać.

Urodzeni jesienią często mają problemy z koncentracją oraz nawiązywaniem nowych znajomości, wobec ludzi bywają czasem nieco nieśmiali. Chociaż łatwo popadają w kompleksy, na co dzień są zrównoważeni i nie lubią poddawać się porywom gwałtownych uczuć.

Urodzeni zimą

Zimowe dzieci to prawdziwi stoicy! Nic nie jest w stanie wytrącić ich z równowagi. Cechują się również dobrym zdrowiem – niskie temperatury, w których przyszło im się narodzić, dały im odporność oraz siłę. Teraz są zahartowani i nie straszny im żaden mróz.

Zimowe dzieci szanują innych ludzi, są otwarte na nowości i ciekawe świata. W życiu cenią sobie mądrość i wiedzę.

Na co dzień kierują się zdrowym rozsądkiem, skupiają się na rozwoju osobistym i odniesieniu sukcesu w obranej ścieżce. Mają skłonność do długiego podejmowania decyzji, jednak dzięki temu niemal nigdy nie żałują tego, co sobie postanowiły.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... PO KTÓREJ STRONIE ŁÓŻKA ZASYPIASZ? TEN JEDEN SZCZEGÓŁ POTRAFI POWIEDZIEĆ WIELE O LUDZKIM CHARAKTERZE

Warto sobie przypomnieć... TE TRZY ZNAKI ZODIAKU MAJĄ OGROMNE SZCZĘŚCIE. CZEKA JE PIĘKNA STAROŚĆ

Portal "Życie" informował także o... MAŁO KTO O TYM SŁYSZAŁ. OTO KILKA NIETYPOWYCH ZASTOSOWAŃ PROSZKU DO PIECZENIA