Michał Wiśniewski w muzyce osiągnął niemal wszystko. Lider zespołu Ich Troje był na samym szczycie, a obecnie ma grono oddanych fanów i to dla nich tworzy nowe kompozycje.

Choć Ich Troje to formacja istniejąca już od 24 lat, muzyczne dokonania zespołu oraz samego Wiśniewskiego w dalszym ciągu budzą zainteresowanie.

Swego czasu Michał Wiśniewski ujawniał sporą część swojego życia w programie „Jestem jaki jestem”. Na telewizyjnym ekranie widzowie mogli obejrzeć m.in. jego życie codzienne, ślub z Mandaryną oraz późniejsze kłótnie.

Nie od dziś wiadomo, że rodzice Michała Wiśniewskiego mieli problemy z alkoholem. Wokalista wychowywał się w domu dziecka, a w dorosłym życiu udało mu się pogodzić z mamą i pomóc jej w chorobie. Ojciec, z którym Wiśniewski spotkał się jako 14-latek po długiej przerwie, popełnił samobójstwo dzień później.

Michał Wiśniewski pojawił się ostatnio w Radiu ZET, w którym przeprowadzano z nim wywiad. Piosenkarz był gościem Michała Figurskiego.

Rozmowa dotyczyła uzależnienia od alkoholu. Figurski konsekwentnie prowadził rozmowę na odpowiednie tory i ostatecznie wymusił na Wiśniewskim wyznanie, że sam boryka się z tym problemem.

Wokalista ujawnił, co pomaga mu w walce z ciężkim nałogiem. Jak wyznał, ma tzw. wszywkę, która jest ukryta w jego wątrobie. Osoby z wszywką, które sięgną po alkohol, muszą liczyć się z bardzo uciążliwymi objawami – nawet mały łyk wywoła zawroty głowy, nagłe zmiany ciśnienia, ataki duszności oraz problemy z sercem.

Mogą wystąpić także objawy, które są charakterystyczne dla zatrucia. Warto jednak wiedzieć, że ich skutki uboczne czynią wszywki groźnymi dla zdrowia, a niekiedy także życia alkoholików. Co więcej, wiele krajów wycofało tę metodę z leczenia alkoholizmu.

W Polsce wszywki nie są refundowane przez NFZ, można je zastosować tylko przy prywatnym leczeniu. Kilka lat temu zawieszono produkcję tych preparatów i stosowano je do wyczerpania zapasów, obecnie produkcja ta jest wznowiona, lecz tylko w krótkich seriach.

Michał Wiśniewski przypomniał także, że z problemem alkoholowym borykali się również jego rodzice. Mama piosenkarza obecnie od kilkunastu lat nie pije alkoholu.

- Moja mama jest po terapii i 14 lat nie pije – ujawnił.

Dodał także, że lubi pić alkohol i zapewne dalej będzie to robił, ponieważ – jak mówił – tylko dzięki niemu zapomina o problemach i czerpie z tego przyjemność.

Wielu fanów było zmartwionych wyznaniem piosenkarza oraz faktem, że prowadzącemu wywiadu zależało na tym, by wymusić to smutne wyznanie na Michale Wiśniewskim.

Warto wiedzieć, że to nie jedyne wyznanie Wiśniewskiego.

Piosenkarz spytany o swoje choroby po kolei szczerze odpowiadał. Wyznał, że nie ma depresji, nie miał także problemów z hazardem ani narkotykami. Dodał, że nie jest lekomanem, ale zmaga się z łuszczycą i od lat pali papierosy w dużych ilościach.

Michał Wiśniewski przyznał, że miał wycięty nowotwór. Ujawnił również, że nie jest zakupoholikiem, megalomanem ani seksoholikiem. Nie skomentował pytania o pracoholizm.

Ujawnił także, że nie pije alkoholu od pięciu lat. Stwierdził, że jest za inteligentny na terapię, dlatego wspomaga się wszywką. Mówił, że pije „najchętniej sam, bo mu towarzystwo nie jest potrzebne”. Chwilę później dodał, że napił się alkoholu pół roku temu i że gdy kończy się wszywka, lubi sięgnąć po kieliszek.

Warto pamiętać, że alkoholizm jest chorobą nieuleczalną – alkoholik, nawet niepijący, zawsze już będzie alkoholikiem.

Przypomnij sobie o… JAK BĘDZIE MIESZKAĆ PARA KSIĄŻĘCA? HARRY I MEGHAN MARKLE ZAPROSILI KAMERY DO SWOJEGO PRYWATNEGO DOMU

Jak informował portal Życie: "NIE MAJĄ POJĘCIA, A MÓWIĄ I WIEDZĄ NAJLEPIEJ". AGNIESZKA PEREPECZKO W SZCZERYM I BEZPOŚREDNIM WYWIADZIE TOMASZA SIEKIELSKIEGO

Portal Życie pisał również o… KATARZYNA BOSACKA POWRACA Z NOWYM PROJEKTEM. CZYM TYM RAZEM ZASKOCZY NAS DZIENNIKARKA