Książę Harry i Meghan Markle podjęli decyzję o opuszczeniu rodziny królewskiej. Wiadomo już, że para zamierza dzielić życie między Wielką Brytanię a Kanadę.

Choć Harry i Meghan mocno strzegą swojego życia prywatnego, niedawno po raz pierwszy wpuścili kamery do swojego domu. Chodzi o rezydencję zwaną Frogmore Cottage, w której zamieszkali po wyprowadzce z Pałacu Kensington.

Warto wspomnieć, że w królewskiej rezydencji mieszkali razem z Williamem i Kate. Zajmowali wówczas stosunkowo niewielką część budynku. Do dyspozycji księcia i księżnej Sussex był zaledwie jeden pokój dzienny, dwie sypialnie, kuchnia oraz łazienka. Zajęli jedną z najmniejszych siedzib na terenie całej posiadłości.

Książę Harry widocznie nie chciał zbyt długo dzielić domu z bratem i jego rodziną. W maju ubiegłego roku poprosił królową Elżbietę II o zgodę na wyprowadzenie się do Frogmore Cottage. Na oficjalnej stronie brytyjskiej rodziny królewskiej pojawiło się na ten temat stosowne oświadczenie:

Królowa zgodziła się na utworzenie nowego gospodarstwa domowego dla księcia i księżnej Sussex, po zawarciu ich małżeństwa.

Wiadomo też, kto sfinansował remont podupadającej rezydencji. Swój udział w tym przedsięwzięciu miała m.in. sama królowa Elżbieta II oraz książę Karol.

Frogmore Cottage daleko było bowiem do książęcej siedziby. Stropy i belki budynku stanowiły zagrożenie dla przebywających w nim ludzi, należało także wymienić cały system grzewczy:

Gospodarstwo domowe, które powstanie przy wsparciu Królowej i Księcia Walii, zostanie założone wiosną. Będzie ono finansowane przez Księstwo Lancaster, Księstwo Kornwalii i Grant Suwerenny

Koszt renowacji zabytkowej budowli pochłonął około 2,4 miliona funtów. Warto jednak wspomnieć, że zakup mebli i niezbędnego wyposażenia Sussexowie sfinansowali z własnej kieszeni.

Teraz książę Harry po raz pierwszy zaprosił kamery do wyremontowanego domu. Choć syn księżnej Diany i wybranka jego serca bardzo dbają o swoją prywatność, pozwolili na nagranie wnętrz Frogmore Cottage. Wszystko to w szczytnym celu.

Na oficjalnym profilu Sussexów pojawił się niedawno krótki film, który został zrobiony podczas wizyty Eda Sheerana w domu Harry’ego, Meghan i małego Archiego. Rudowłosy wokalista został zaproszony do środka przez samego księcia. Wcześniej spytał go:

Będziesz miał coś przeciwko, jeśli wejdą ze mną kamery?

Uśmiechnięty Harry otworzył szerzej drzwi i razem weszli do środka. Warto bowiem podkreślić, że panowie pracują wspólnie nad projektem związanym z Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego. Na Instagramie można przeczytać na ten temat oficjalną informację:

Zarówno książę Harry, jak i Ed Sheeran chcą zapewnić, że nie tylko dzisiaj, ale też każdego dnia będą dbać o siebie, swoich przyjaciół i innych ludzi. Nie musisz cierpieć w ciszy - podziel się swoim samopoczuciem, zapytaj, jak się czują inni i wysłuchaj ich odpowiedzi. Bądź gotów poprosić o pomoc, kiedy jej potrzebujesz i wiedz, że wszyscy jesteśmy razem

Niestety rezydencja Frogmore Cottage nie przypadła do gustu fanom brytyjskiej rodziny królewskiej. Nie mogli uwierzyć, że książę Harry i Meghan Markle żyją tak skromnie!

Widzowie zwrócili uwagę m.in. na przestarzały wystrój wnętrza oraz niewielki rozmiar pomieszczeń. W domu książęcej pary zdecydowanie brakowało luksusów, których można się było spodziewać po członkach rodziny królewskiej!

Na portalu "Życie" dowiesz się również o... NA TEN WYWIAD CZEKA CAŁY ŚWIAT. KSIĄŻE HARRY I MEGHAN MARKLE UJAWNIĄ POWODY WYPISANIA SIĘ Z RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Portal "Życie" informuje także... NIEWIARYGODNE DONIESIENIA. KSIĄŻĘ HARRY I MEGHAN MARKLE ROZSTALI SIĘ? NIEWYKLUCZONE, ŻE SPRAWA SKOŃCZY SIĘ W SĄDZIE

Warto sobie przypomnieć... KRÓLOWA ELŻBIETA II ZDECYDOWAŁA, CO ZROBIĆ W SPRAWIE KSIĘCIA HARRY'EGO I KSIĘŻNEJ MEGHAN. CZY KSIĄŻĘCA PARA PONIESIE KONSEKWENCJE SWOJEJ DECYZJI