Decyzja o odejściu z brytyjskiej rodziny królewskiej księcia Harry'ego i księżnej Meghan nadal wywołuje wiele emocji. W mediach pojawiają się liczne komentarze na temat tego, w jaki sposób książęca para poinformowała o rezygnacji z pełnienia królewskich obowiązków.

Meghan i Harry już od jakiegoś czasu nie potrafili znaleźć porozumienia z członkami brytyjskiej rodziny. Nikt jednak nie mogł przewidzieć tego, że para zdecyduje się na tak radykalne kroki. Ich odejście już zostało określone mianem skandalu.

Do tej pory z decyzją wnuka nie może pogodzić się też królowa Elżbieta II. Monarchini szczególnie ubolewa nad tym, iż o planach ksiecia Harry'ego dowiedziała się praktycznie jako ostatnia.

To nie była łatwa decyzja

W oficjalnym oświadczeniu o rezygnacji, książę Harry i księżna Meghan przyznali, iż to nie była łatwa decyzja. Dodali również, że ich odejście z członkowstwa, nie oznacza tego, że nie będą wspierali reszty brytyjskiej rodziny.

"Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji zdecydowaliśmy się na zmianę w tym roku, rozpoczęcie odgrywania nowej roli w tej instytucji (rodzinie królewskiej)."

"„Zamierzamy wycofać się jako 'starsi' członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową, jednocześnie nadal w pełni wspierając Jej Królewską Mość Królową. Z Państwa zachęty, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat, czujemy się przygotowani do dokonania tej zmiany.”

Książę Harry i księżna Meghan zdecydowali, że chcą być niezależni finansowo i nie będą już utrzymywać się z pieniędzy brytyjskich podatników. Ponadto książęca para poinformowała, że planuje zmienić miejsce zamieszkania.

Małżonkowie zdecydowali, że będą przebywać na zmianę w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych.

"Planujemy teraz zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną, szanując nasz obowiązek wobec Królowej, Ojczyzny i naszych mecenasów. Ta równowaga pozwoli nam wychować naszego syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następnym rozdziale, w tym uruchomieniu naszej nowej organizacji charytatywnej.”

Wiadomo już, czym będzie zajmowała się Meghan Markle

W tej chwili wszyscy zastanawiają się, jak Meghan i Harry zarobią na swoje utrzymanie. Jak podają media, pomysłów zawodowych im nie brakuje.

Małżeństwo ma zamiar zarabiać biorąc udział w różnego rodzaju projektach, a także występując publicznie czy współpracując z markami. Co więcej planują wypromować własne książki.

Z najnowszych informacji wynika, że Meghan Markle podpisała pierwszy kontakt. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku zawarła umowę z Disneyem, pozwalający na wykorzystanie jej głosu.

Przewiduje się również, iż Meghan może wrócić do aktorstwa. Ponadto, księżna ma juz na swoim koncie doświadczenie związane z pracą w świecie mody. W 2019 roku Markle przeprowadziła gościnny wywiad z Michelle Obamą oraz zaprojektowała okładkę dla "Vogue".

Jak na decyzję Meghan i Harry'ego zareagowała królowa Elżbieta II?

Królowa Elżbieta jest wyraźnie rozczarowana zachowaniem wnuka. Monarchini nie godzi się z decyzja księcia, który nawet nie raczył wcześniej poinformować jej o swoich zamierzeniach. Podobno o decyzji pary, królowa miała dowiedzieć się z prasy.

W tej sytuacji, Elżbieta II postanowiła zwołać nadzwyczajne spotkanie, w którym mieli wziąć udział: książę Walii, książę Cambridge oraz książę Harry. Na spotkaniu nieobecna będzie księżna Meghan, która w tej chwili, wraz z synkiem, przebywa w Kanadzie.

Jak informuje ekspertka rodziny brytyjskiej - Gabriela Czernecka dla portalu "Viva":

,,Spotkanie odbywa się bez udziału Meghan, która będzie jedynie w stałym telefonicznym kontakcie z Harrym. Oficjalnie mówi się, że Meghan pojechała do Kanady, by zająć się synem, ale padają głosy, że to nawet lepiej, że Harry sam będzie obecny na spotkaniu - Windsorom łatwiej będzie przeanalizować to, czy decyzja o wycofaniu się z pełnienia funkcji była na pewno wspólna"

Czy książę Harry i księżna Meghan poniosą konsekwencje tej decyzji?

Przypomnij sobie o: KSIĄŻĘ HARRY I MEGHAN MARKLE OPUSZCZAJĄ RODZINĘ KRÓLEWSKĄ. JEST JUŻ OFICJALNE OŚWIADCZENIE

Jak informował portal "Życie": OJCIEC MEGHAN MARKLE NIE POTRAFI ZROZUMIEĆ DECYZJI CÓRKI. "PROSZĘ PRZESTAŃ" APELUJE KSIĘŻNA

Portal "Życie" pisał również: WIADOMO JUŻ, CZYM W NAJBLIŻSZYM CZASIE ZAJMIE SIĘ MEGHAN MARKLE. PODPISAŁA PIERWSZY KONTRAKT ZE ZNANĄ MARKĄ. Z INNĄ PROWADZI NEGOCJACJE