Ślub księżnej Kate i księcia Williama był wielkim wydarzeniem. Ceremonia odbyła się 29 kwietnia 2011 roku. Wielkie wydarzenie transmitowano w telewizji, przed telewizorami zebrały się blisko dwa miliardy widzów.

Po roku od wielkiej ceremonii opublikowano film dokumentalny „William and Kate: The First Year”, który upamiętniał pierwsze dwanaście miesięcy panowania nowej książęcej pary. Wystawiono suknię ślubną księżnej Kate w Pałacu Buckingham – tak nakazuje tradycja.

Dopiero po kilku latach wyszło na jaw, co powiedziała królowa Elżbieta przy ekspozycji sukni. Jak podaje Daily Express, skomentowała to wtedy: „To jest okropne, straszne…”, jednak jej ocenę usunięto przy montażu.

Okazało się, że komentarz Elżbiety II dotyczy formy zaprezentowania kreacji. Ta jedwabna suknia o wartości 250 tysięcy funtów została pokazana światu na manekinie bez głowy. Królowa oceniła, że ten sposób prezentacji sukni przypomina ducha.

Królowa Elżbieta II ma 93 lata i nieustannie od 67 lat spełnia swoją funkcję. Od 9 września 2015 królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Mianowicie pobiła rekord królowej Wiktorii (63 lata, 7 miesięcy i 2 dni), której jest praprawnuczką.

Ponadto, monarchini od 2016 roku jest także najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie.

Mimo wieku, nie planuje przejść na emeryturę. Większość swoich obowiązków wciąż wykonuje samodzielnie. Jednak pojawiające się kłopoty ze zdrowiem królowej stają się przedmiotem kreowania wielu plotek na temat rzekomego odejścia monarchini.

Nieoficjalnie mówi się, że królowa Elżbieta II w 2021 roku, w wieku 95 lat, ma zrezygnować z panowania i przejść na zasłużoną emeryturę.

Przypomnij sobie o… EMERYTURA DOPIERO PO UKOŃCZENIU 70. ROKU ŻYCIA? JUŻ NIEBAWEM PRACA DO PÓŹNEJ STAROŚCI STANIE SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ

Jak informował portal Życie: ŚLEDZTWO W SPRAWIE JAROSŁAWA BIENIUKA ZAKOŃCZONE. CO WYDARZYŁO SIĘ MIĘDZY BYŁYM MĘŻEM ANI PRZYBYLSKIEJ A JEGO ZNAJOMĄ SYLWIĄ

Portal Życie pisał również o… WSPANIAŁE ZAKOŃCZENIE ROKU DLA BORYSA SZYCA. OŻENIŁ SIĘ I ZDRADZIŁ PŁEĆ DZIECKA. FANI SĄ OCZAROWANI SUKNIĄ ŚLUBNĄ PANNY MŁODEJ