Roksana Węgiel to młoda, ale niezwykle popularna piosenkarka. Nastolatka ma na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. zwycięstwo w programie muzycznym The Voice Kids oraz historyczną wygraną w programie Eurowizja Junior w Mińsku w 2018 roku.

Roksana Węgiel jest niezwykle związana z TVP. Można powiedzieć, że to właśnie tej stacji młoda wokalistka zawdzięcza swoją sławę. Roxie otrzymała bilet do Mińska po zwycięstwie w The Voice Kids, czyli programie emitowanym właśnie na TVP:

Tak bardzo zależało mi, żeby choć raz stanąć na "Voice'owej" scenie, mimo że bardzo się denerwowałam. Później emocje były równie wielkie, ale dałam sobie radę.

W tej chwili 14-letnia piosenkarka jest jedną z najpopularniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. Na łamach portalu Viva Roksana Węgiel przyznała jednak, że jeszcze do niedawna jej kariera muzyczna stała pod znakiem zapytania. Powodem było ogromne nieporozumienie z TVP.

Konflikt dotyczył właśnie jej występu na Eurowizji dla dzieci. Młoda piosenkarka nie chciała zaśpiewać przygotowanej specjalnie na tę okazję piosenki „Anyone I Want to Be”:

Nie chciałam jej zaśpiewać. Marzyłam o balladzie. Z producentem Juliuszem Kamilem napisaliśmy nawet taką, ale TVP obstawała przy swoim. Po kilku spotkaniach w końcu zdecydowałam, że może producent z telewizji i reżyser jednak mają rację.

Warto wspomnieć, że to właśnie ta piosenka przyniosła Roksanie Węgiel spektakularne zwycięstwo w konkursie Eurowizja Junior 2018. Młoda wokalistka podkreśliła, że zgoda na warunki TVP wyszła jej na dobre:

Mam szczęście, że otaczają mnie osoby, które chcą dla mnie dobrze. I czasem warto ich posłuchać, a nie upierać się przy swoim.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... CZY SYLWIA GRZESZCZAK BĘDZIE REPREZENTANTKĄ POLSKI NA EUROWIZJI 2020? JEST KOMENTARZ GWIAZDY

Portal "Życie" informował również o... ROKSANA WĘGIEL SIĘ CENI. ZAROBIŁA JUŻ NIEZŁĄ SUMKĘ

Warto sobie przypomnieć... TO NIE SĄ DOBRE WIADOMOŚCI DLA ROKSANY WĘGIEL. JEJ KARIERA MOŻE SIĘ NIEDŁUGO SKOŃCZYĆ