Kiedy dziecko nie radzi sobie z zadaniem domowym, zazwyczaj zwraca się o pomoc do rodziców. Kiedy pewien 8-latek, nie potrafił sam rozwiązać zadania, zwrócił się do swoich opiekunów.

Zadanie, jakie drugoklasista musiał rozwiązać, dotyczyło zegarów. Polegało na tym, aby odpowiednio odczytać godzinę z umieszczonych na obrazku obok zadania zegarów. Problem był następujący, zadanie nie dawało jednoznacznej odpowiedzi.

Zarówno ośmiolatek jak i rodzice, nie mogli poradzić sobie z rozwiązaniem zadania. Postanowili umieścić treść pracy domowej w sieci, dając tym sposobem pole do popisu internautom.

Jak się okazało i wśród nich zadanie wywołało ogromne zamieszanie. Jedni wskazywali jako poprawna tę odpowiedz, która pokazywała godzinę 5:15. Jako argument komentujący podali fakt, że ten zegar, jako jedyny, wskazuje godzinę między 12:00, a 6:00.

Inni natomiast wskazywali zegar, na którym widnieje godzina 10:45. Ich zdaniem, to właśnie ta odpowiedź jest prawidłowa, ponieważ tylko na tym z zegarów wskazówki są ułożone blisko siebie.

Problem zadania domowego nie został jednoznacznie rozwiązany. Więcej głosów zebrała odpowiedź pierwsza, która wskazuje na zegar pokazujący godzinę 5:15. Jak myślicie, to poprawna odpowiedź?