Rzymski dziennik „Il Messaggero” dotarł do niezwykłych informacji. Wynika z nich, że przed kilkoma miesiącami papież Franciszek poddał się pewnemu zabiegowi.

Chodzi tu o zabieg usunięcia zaćmy, którego dokonuje się przy użyciu lasera i w znieczuleniu miejscowym. Warto podkreślić, że po takim 20-minutowym zabiegu pacjent może bez przeszkód wrócić do codziennych zajęć.

O tym, że w jego przypadku konieczny będzie zabieg usuwania zaćmy, papież Franciszek informował już w zeszłym roku. W marcu 2018 roku podczas spotkania z więźniami osadzonymi w zakładzie Regina Coeli, papież mówił:

W moim wieku pojawia się zaćma i nie widzi się dobrze rzeczywistości; w przyszłym roku będę musiał iść na operację.

Od tamtej pory wszyscy zastanawiali się, kiedy papież Franciszek przejdzie konieczny zabieg. Cała operacja była jednak otoczona atmosferą tajemnicy. Watykan nigdy nawet nie potwierdził przeprowadzenia takiego zabiegu.

Włoski dziennik „Il Messaggero” podał jednak precyzyjne informacje. Zabieg został przeprowadzony w klinice imienia Piusa XI w Rzymie. Nie wiadomo dokładnie, kiedy odbyła się operacja.

Przypuszcza się, że zabieg odbył się latem. To właśnie wtedy papież ograniczył swą działalność na czas wypoczynku.

Przypomnijmy, że papież Franciszek ma już ponad 80 lat. Mężczyzna został powołany na zwierzchnika Kościoła katolickiego w marcu 2013 roku po rezygnacji papieża Benedykta XVI.

Papież Franciszek zasłynął swoimi zaskakującymi posunięciami oraz niekonwencjonalnymi poglądami. Duchowny nie boi się mówić otwarcie o swojej akceptacji dla homoseksualistów, a także o wybaczeniu wobec kobiet, które poddały się zabiegowi aborcji.

Niedawno papież Franciszek wzburzył media kolejnym pomysłem na zreformowanie Kościoła. Mężczyzna chce dodać do listy grzechów grzech wymierzony przeciwko ekologii. W ten sposób chce zwrócić uwagę na konieczność dbania o środowisko.

Portal "Życie" informuje również... REWOLUCJA W KOŚCIELE KATOLICKIM! PAPIEŻ FRANCISZEK WPROWADZI NOWY GRZECH

Warto sobie przypomnieć... PAPIEŻ FRANCISZEK WYSŁAŁ SPECJALNĄ DEPESZĘ DO ANDRZEJA DUDY. O CO W NIEJ CHODZIŁO

Na portalu "Życie" dowiesz się także... TAJEMNICE RODZINY KRÓLEWSKIEJ. JAK ROZPOCZĄŁ SIĘ ZWIĄZEK KSIĘCIA KAROLA I CAMILLI SHAND