Kamil D. jest znanym dziennikarzem oraz osobowością medialną. W środowisku telewizyjno-dziennikarskim istnieje od lat. Okazuje się, że teraz będzie mieć prawdziwe kłopoty, a słynne nazwisko nie jest w stanie mu pomóc.

Jak podaje do informacji rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Katowicach, prok. Agnieszka Wichary, dziennikarz trafił do prokuratury. Zostaną mu postawione zarzuty w sprawie o fałszowanie weksli.

Kamila D. zatrzymało Centralne Biuro Śledcze Policji w poniedziałkowe popołudnie. Po godzinie 20 został doprowadzony do Prokuratury Regionalnej.

- Aktualnie trwają czynności z udziałem Kamila D. Czynności te mają na celu przedstawienie mu zarzutu związanego z podrobieniem weksla i dokumentów towarzyszących zabezpieczeniu kredytu hipotecznego na blisko 3 mln zł, który został zawarty w sierpniu 2008 r. Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanego prokurator podejmie dalsze decyzje, co do ew. zastosowania środków zapobiegawczych – ujawniła Agnieszka Wichary.

Śledztwo trwa od sierpnia 2019 roku. O sprawie zawiadomił poręczyciel oraz bank. Kamil D. został zatrzymany w poniedziałek na skutek decyzji, którą wydano w oparciu o zgromadzony materiał – uzyskanie opinii biegłego z zakresu pisma ręcznego.

- Zawiadomienie dotyczy dwóch weksli, ale z uwagi na konieczność wykonania jeszcze kolejnych czynności procesowych, które będą polegały przede wszystkim na zweryfikowaniu osoby, która dokonała podpisu za poręczyciela na tym wekslu, dlatego na dzień dzisiejszy materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie zarzutu dotyczącego tylko weksla na kwotę 3 mln zł – mówiła.

Zarzut, który usłyszy Kamil D., to przestępstwo z art. 310 par. 1 kodeksu karnego – dotyczy m.in. podrobienia papieru wartościowego (w tym przypadku weksla) i „podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności”.

Jak podaje Onet, sprawa zaczęła się, gdy bank skontaktował się z obecnie byłą żoną Kamila D., wzywając ją do wykupu weksla po braku dokonania płatności przez kredytobiorcę. Kobieta oświadczyła, że nigdy nie złożyła podpisu i nie widziała wspomnianego weksla.

Przypomnij sobie o… FINALISTKA „TOP MODEL” WYPADŁA Z DWUDZIESTEGO PIĘTRA. SPRAWĄ ZAJMIE SIĘ PROKURATURA

Jak informował portal Życie: BEATA TYSZKIEWICZ PRZESZŁA ZAWAŁ. JAK SIĘ MIEWA OBECNIE LEGENDA POLSKIEGO KINA

Portal Życie pisał również o… MAŁGORZATA SOCHA POKAZAŁA SWOJEGO NAJMŁODSZEGO SYNKA. CZY JEST PODOBNY DO SŁYNNEJ MAMY