W 2017 roku doszło do poważnego zdarzenia z udziałem młodej modelki. Wtedy to Ivana Smit, modelka, która przebywała w Kuala Lumpur – stolicy Malezji – wypadła z balkonu apartamentowca.

Początkowo uważano, że była to śmierć z przyczyn naturalnych, bez udziału osób trzecich. Jednak rodzina modelki postanowiła nie dać za wygraną i domagała się od policji wznowienia śledztwa. Po dwóch latach najbliżsi Ivany dopięli swego – śledztwo zostało ponownie rozpoczęte, prowadzone jest pod kątem morderstwa.

Ivana wypadła z balkonu należącego do apartamentu, w którym znajdowała się z małżeństwem milionerów – Alexandrem Johnsonem oraz Luną. Mieszkanie należało do pary.

Jak wykazało poprzednie dochodzenie, tego samego wieczoru byli razem w klubie, gdzie Ivana miała brać m.in. kokainę i amfetaminę. Następnie uprawiali seks w trójkącie. Ivanę znaleziono nagą.

18-letnia modelka została znaleziona na balkonie apartamentowca na szóstym piętrze. Policji udało się ustalić, że była pod wpływem alkoholu i narkotyków, jednak uznano, że nie popełniono przestępstwa.

Rodzina Ivany sądzi, że milionerzy są zamieszani w sprawę jej śmierci. Podkreślano, że śledztwo było prowadzone niepoprawnie, ponieważ m.in. nie sprawdzono telefonu młodej modelki.

Na początku Johnsonów aresztowano i przesłuchano, ale gdy okazało się, że posiadają aktualne wizy i nie brali narkotyków, nie usłyszeli żadnych zarzutów.

Następnie wyjechali do USA i wielokrotnie zmieniali miejsce zamieszkania. Twierdzą, że przez groźby, które padają pod ich kątem, muszą pozostawać w ukryciu.

Rodzina Ivany zleciła wykonanie szczegółowych badań ciała modelki w Holandii. Biegli potwierdzili, że zadrapania i siniaki na jej głowie oraz ramionach powstały jeszcze przed wypadnięciem z balkonu.

Sąd nakazał otwarcie nowego śledztwa, które będzie prowadzone pod kątem zabójstwa.

Johnsonowie twierdzą, że nie mają nic wspólnego ze śmiercią finalistki „Top Model”.

- Była naszą przyjaciółką. Oboje byliśmy z nią w związku. Żałuję, że nie mogłam poznać jej lepiej – opowiadała Luna Johnson w „MailOnline”.

Ivana Smit była finalistką malezyjskiej edycji „Top Model”.

Przypomnij sobie o… OGROMNE PIENIĄDZE, SŁAWA I SYMPATIA WIDZÓW. CZY ZWYCIĘZCY "MAM TALENT" ZASŁUŻYLI NA WYGRANĄ

Jak informował portal Życie: MICHAŁ SZPAK DOSTAŁ SUPER PREZENT URODZINOWY. OBDAROWALI GO CZŁONKOWIE JURY "THE VOICE OF POLAND"

Portal Życie pisał również o… ALE STYLIZACJA TOMSONA Z "THE VOICE OF POLAND". PRZEBIŁ NAWET MICHAŁA SZPAKA